Kertokaapas kaikki mitä tiedätte tästä pelistä esim:
- Eroaako paljonkin RuneScapesta muutoin kuin grafiikka puolella
- Onko kk maksua tai muuta maksua
- Vaikeakin?
- Voivatko toiset pelaajat käydä kimppuun milloin vain ja missä vain?
- Arvosana 1-10
- Eroaako paljonkin RuneScapesta muutoin kuin grafiikka puolella
- Onko kk maksua tai muuta maksua
- Vaikeakin?
- Voivatko toiset pelaajat käydä kimppuun milloin vain ja missä vain?
- Arvosana 1-10
Vastaukset 2
Vanhimmat
Täytyy heti aluksi myöntää, etten ole itse peliä pahemmin pelaillut, mutta kaverini omisti joskus tuon pelin ja hänen luonaan sitten kokeilin ja katsoin kun hän pelasi.
Eroaa Runescapesta ensinnäkin siten, että siinä on paremmat grafiikat, kokonaan erilainen pelattavuus (3rd person), siinä on enemmän loitsuja, laajemmat maailmat ja hahmoluokat. Muutakin on, mutta en itse enää muista.
Kuukausimaksu pelissä on jotain 12 euroo
Peli tuntui olevan melko vaikea, riippui millä pelasi. Mutta joka tasolla löytyy jotain sopivan vaikeita vastustajia. Jos haluaa haastetta, sitä löytyy. Toki voi helppojakin vihollisia mättää, mutta siitä ei saa niin paljoa kokemusta.
Toiset pelaajat eivät voi käydä toistensa kimppuun missä vain. Ainoastaan tietyillä alueilla. Duelia voi toki harrastaa missä vain, kunhan molemmat pelaajat siihen suostuvat.
Arvosanani pelille olisi 9 . Periaatteessa todella loistava peli, mutta siinä meni omat ja kaverin hermot kun ei malttanut mitenkään lopettaa pelaamista vaikka kello näytti jo neljää yöllä ;). Suosittelen lämpimästi hankkimaan, ellet pelkää suht. korkeita kuukausimaksuja.
Toivotaan että tästä oli jotain apua :).
ps. Jos nyt sattui joku virhe tulemaan, joku peliä pelaava voi varmaan korjata.
RuneScapea pelannu joskus vähän, ihan kokeilu mielessä. Eroaa DAoCista paljon.
Ainoa maksu on toi kuukausimaksu joka on sen 12-13€. Eli hurjat 40 senttii päivä.
Vaikea? No sehän taas riippuu pelaajasta. Kuinka sosiaalinen, asiallinen ja kielitaitoinen on.
Juu ja kuten RuneScapessakin pitää mennä erityiseen paikkaan että voi toisia mättää. Näin myös DAoCissa. Peliin tuli tässä about 4-8kk sitten lisäosa Frontiers, eli RvR (Realm VS realm) mesta missä sitten toisia mätätään ja ankarasti!
Arvosana ehoton 10. Jos peliin jää koukkuun ei paluuta ole. Itsellä on nyt 2 Level 50 (maksimi leveli) hahmoa. Necromancer Prydwen/Albion servulla ja Warrior Excalibur/Midgard servulla.
www.darkageofcamelot.com - tulkaa mukaan, tää on sitä A-luokan nautintoa. :)