Haaveilen..

Ootkojossain

Haluaisin rakastua vaan ei löydy naista..

14

209

4Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lesbotuppukylasta

      Vaikka Suomi on pullollaan lesboja?? Ei se nyt niin vaikeaa Oo... Kyllä toinen lesbo toisen tunnistaa, on meillä tietynlainen tutka jokaisella.

      • knbojrtr

        Luuletkos että kuka tahansa kelpaa? Voi olla kontrollifriikki yms.


    • haaveillaanvaan

      Niin enkä minäkään kelpaa kaikille. Haaveilu on ihan ok. Ei loukkaa ketään eikä itse saa kipeää. Vähän yksinäistä, mutta siihenkin varmasti tottuu.

      • Syyslehdet

        Minä en kelpaa sille, jonka haluan, mutta kelpaisin niille joita en halua. Tragedia.


    • Jmmoon

      Niin halusin minäkin ja että joku nainen rakastaisi mua takaisin.

    • KelOnniOn

      Rakkaus on kyllä iso voimavara arkipäiviin. Kyllä kaikille on jossain se oma pari. Kun vähiten etsii niin silloinhan se yleensä kolahtaa koviten. Tsemppiä rakkauteen!

    • lipsticklesbian

      Huah, kuinka vaikeaa voi olla seuran löytäminen? Ite femmena tykkään toisista femmeista (olisko oikea termi lipstick lesbian??), mutta toista naisellista naista, joka myös tykkää naisellisista naisista ei meinaa millään löytyä. Se on vaan se poikamainen kumppani, jota haetaan. Kuinka vaikeaa voi olla löytää naisellinen nainen, jolla on huumorintajua ja terveelliset elämäntavat, tykkää vaeltamisesta ja ei tupakoi? Vaatimuslistakaan ei ole omasta mielestäni kohtuuton...

      • Miulla sama ongelma ja samoja odotuksiakin. Tosin itseäni tuskin voi lipstick lesbianiksi sanoa, vaikka femme olenkin. Nimittäin en arkena meikkaa.
        Mutta vakavasti puhuen, muutaman vuoden palstoja selanneena en enää edes usko, että etsimällä löytää. Tulee kohdalle, jos on tullakseen. Silti - tervetuloa!
        Toivottavasti löydät omasi, pidän peukkuja. :)


    • Täällä samanlaisia ihmisiä kuin minä =) Minäkin haaveilen, et olis tyttöystävä, mut ei ole löytynyt ketään. Olen joskus aatellu, et onkahan se et oon aika nuoren näköinen (jotkut luullu alaikäsekskin, jopa 15-vuotiaaks, oon nyt 33v.) syynä siihen, et en oo löytäny ketään. Tai se, et jos tiietään mun oikee ikä, niin liian vanha. Mene ja tiedä. Mut kevät saapuu, kesä vaihtuu syksyyn ja syksy talveen ja olen yksin aina vaan. Vuodet vierii. Yöllä menen yksinäiseen vuoteeseen ja haaveilen, että vierellä olis joku. Aamulla keitän kahvia vain itselleni, päivällä(jos olen kotona) istun yksin ruokapöydän ääreen syömään ja illalla istun yksin sohvalle ja katon yksin teeveetä. Yksinäisyys ympäröi mua, se on minun seuralaiseni. Sanotaan, et jokaiselle on se joku, mut tässä ajan saatossa olen alkanu välillä miettimään, et onko aina näin. Lauantaina olis meiän kaupungin Setalla syysretki, mut tokkopa sieltäkään ketään löytyy tai olenhan mää nähny moniekin tyyppejä, jotka ainakin ulkonäöllisesti kiinnostavia, mut mää en oo kovin monen silmiin osunu ja livenä kukaan ei mun kaa oo ruvennu juttelee. I am lonely rider.

      • 958495

        Sama täällä. Täytän pian 29, mutta näytän vielä teiniltä. Mun ikäiset eivät varmasti edes vilkaise minuun, koska olettavat että olen vasta lapsi. Ne muutamat tytöt, joilta olen huomiota saanut, ovat olleet melkein puolta nuorempia kuin minä. En ole ulkonäölläkään pilattu, joten sekin vaikeuttaa asioita. Olen jo tottunut ajatukseen, etten koskaan löydä ketään, joten yritän vaan elää sen kanssa. Olen muutenkin yksinäinen, koska en ole saanut kavereita/tuttavia nykyisestä asuinpaikasta.


      • Onko sun nekyisellä asuinpaikalla Setaa? Jos on, mene sinne. Voit ainakin mahdollisesti jutella jonkun Setan työntekijän kanssa tai saada sieltä neuvoja minne muualle voi mennä juttelemaan asioista, jotka vaivaa, jos ei Setassa halua jutella. Setassa voi myös osallistua kaikenlaisille retkille yms. jos sun nykyistä asuinpaikkaa lähinnä olevassa Setassa järjestetään sellaisia. Se on hyvä tapa tutustua ihmisiin tai ainakin nähdä minkälaisia lgbt-ihmisiä sun asuinpaikkakunnalla ja sen lähialueilla asuu ja ainakin näät ihmisii, jos ei kavereita tai mahdollista tyttöystävää siunaannu ja tuleepahan elämään ees jotain vaihteluu =)


    • Osallistun siis tonne Setan syysretkelle.

    • Sartsuli47

      Niinpä niin :(

    • Diippadaappado

      On juu Lähes mahdoton löytää fiksua, hyvännäköistä ja kivaa femmeä, jonka kanssa muutenkin mätsäisi. Ja se vielä, että ei tunneta entuudestaan :D
      Rakkauden kaipuussa ei pysty oikein luovuttamaankaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      133
      2856
    2. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      57
      1868
    3. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      95
      1832
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      302
      1781
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      20
      1634
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      29
      1332
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      29
      1299
    8. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      117
      1215
    9. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1102
    10. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1052
    Aihe