Kovat otteet tippuria vastaan

Viikonlopun Alanya Beach Magazinessä oli juttu, että viranomaiset ovat päättäneen sulkea suurimman osan Alanyan rantatuoli palveluja tarjoavista yrityksistä.
Syynä on rantatuolien säännöllisen desinfioinnin laiminlyönti tippuri epidemian takia.
Tänään aamulla poliisit oli jo rannalla tyhjentämässä paikkoja.
Koko tyhjennys operaatio olisi viranomaisten mukaan tarkoitus saada päätökseen ensi viikonloppuun mennessä
562
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

"desinfioinnin laiminlyönti tippuri epidemian takia." Työntekijöillä tippuri ja siksi laiminlyönti?

Äänestä

Suurimpana ongelmana näen kuitenkin syyhyn. Suomessa se oltiin jo saatu nitistettyä mutta on alkanut leviämään uudelleen maahantunkeutujien tuomana.

Se on hyvin yleinen arabimaissa ja leviää esim. aurinkotuoleista.
Milloin olette nähneet että tuoleja Alanyassa desinfioidaan tai edes pestään?

http://www.terveyskirjasto.fi/terveyskirjasto/tk.koti?p_artikkeli=dlk00507

Äänestä

Taitaa olla Kurdien businekset nyt loppu. Islamilainen laki astuu voimaan Turkin joka kolkassa, sen ankarimmassa ilmenemismuodossa.

Äänestä

Kielestä ottavat turisteilta pumpulipuikolla sylkitestejä, ja kannettavan testilaitteen piipatessa turisti ammutaan.
Äsken rannalta tullessa jouduimme kiipeämään 8 metriä korkean ruumiskasan yli, kun koko katu oli tukossa.
Tänään on ammuttu arviolta 10000 turistia.

Älkää tulko tänne, täällä on lämmintä päivisin 30-32 astetta ja merivesi on 27 asteista.

Äänestä

Oban uimarannalla tänään kuulemma ammuskeltu ja sotilaita paikalla.
En tiedä liittyykö jotenkin tuohon rantatuoli juttuun

Äänestä

Kommentoi aloitusta


AlanyassaAsuva kirjoitti:

Viikonlopun Alanya Beach Magazinessä oli juttu, että viranomaiset ovat päättäneen sulkea suurimman osan Alanyan rantatuoli palveluja tarjoavista yrityksistä.
Syynä on rantatuolien säännöllisen desinfioinnin laiminlyönti tippuri epidemian takia.
Tänään aamulla poliisit oli jo rannalla tyhjentämässä paikkoja.
Koko tyhjennys operaatio olisi viranomaisten mukaan tarkoitus saada päätökseen ensi viikonloppuun mennessä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu