Jaan tämän tuunaus/myynti-idean

Tilpehööri_Tyyne

...on nimittäin mahtava. Katsotaan meneekö kaupaksi. Paikalliselle kirppikselle oli näitä ilmestynyt.
1. Osta uudet kengät tai jokin muu esine, jonka saat pahvilaatikon sisällä. Jos sinulla ei ole varaa tai tarvetta ostaa pahvilaatikollista tavaraa niin etsi jostain ehjiä pahvilaatikoita, about kenkälaatikon kokoinen olisi sopiva tai sitä pienempi.
2. Poista uusi tavara pahvilaatikosta, tai jos laatikko on jo tyhjä niin jätä tämä kohta väliin ja siirry seuraavaan kohtaan (kohta 3)
3. Levitä jotakin väriä tasaisesti laatikon ulkopuolelle ja sen kanteen (käy vesiväri, öljyväri, maalin tähteet tai vaikkapa kontaktimuovi, jossa on kuviointi). Koristele siveltimellä tai liimaa valmiita tarroja, joita löytyy...no ihan mistä tahansa. Tai piirrä jotakin maalin/värin päälle.
4. Anna värien kuivua (yleensä yön yli)

Tähän asti kaikki on ollut helppoa, hauskaa ja antoisaa. Nyt alkaa vaikeampi osa:

4. Kerää värjätyt pahvilaatikot joko isompaan pahvilaatikkoon tai muovikassiin (kangaskassi käy myös).

Nyt tarkkana:
5. Vie laatikot julkiselle paikalle, jossa voit ne myydä (niitä ei siis viedä kaatopaikalle, puhumattakaan että ne työnnettäisiin sekajätteisiin). Sitä ennen määrittele hinta. Hintahaitari näyttäisi olevan 5-10 euroa/laatikko.

Jos jaksat tuunata 10 laatikkoa illassa ja saat niistä jokaisen myytyä keskimäärin 7 euron hintaan niin se tekee jopa... ohoh, laskekaapas siitä. Aika mukavasti tienaa.

Harmittaa nyt kun jaoin tämän idean. Kovin moni tällä ei pääse rikastumaan.

1

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Höntsäilijä

      Jooh huomasin saman skeidaa eihän noit kukaan osta tai jotkutns.kannatusmielessä sit polttaavat ne uunissa ja kiroovat vittu taas meni 10 egee yhdistyksen jonkun henkilön ihan omaan taskuun hohhoh..on se hommaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      138
      5104
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      25
      3376
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      113
      2684
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      47
      2358
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      261
      1791
    6. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      47
      1729
    7. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1577
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1546
    9. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1520
    10. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      19
      1281
    Aihe