HL2 APUVA!!!

Dead Freeman

Jeps elikkäs olis tarkotus kysästä jotain uskomatonta taktiikkaa yhteen kohtaan siellä vankilassa. Aluks ollaan siellä parvella ja alas ku hyppää ni se eukko ilmottaa et sotilaita tulossa ja niitähän tuleekin sitten ihan riittämiin. Ja jos ei hyppää alas ni mitään ei tapahdu eikä pääse eteenpäin. Olisko neuvoo kyseiseen kohtaan jotain taktiikkaa miten heittää ne soltut kylmäks? Onhan siellä kaapeissa ne parit (3kpl) automaattitykit mut ei niistä oo pahemmin vastusta niille soltuille ja itel lähtee henki aika äkkii vaikka miten yrittäis liikkuu ja väistellä niitä keiloja. Alkaa vähitellen hermo mennä ku Gordon potkasee tyhjää jatkuvasti.

4

592

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kekekekeke

      No sijota 2 tykkiä toisen välikäytävän viereen eri suuntiin (sen jossa oli laatikoita). Ja se kolmas tykki toiselle puolelle. Ite pysyttele siinä tykkien lähellä ja tulitat niin perkeleesti ja nostat tykit pystyyn gravitygunilla sitämukaa kun vihut saavat niitä kaadettua.

      Näin se mulla meni iisisti ihan..

      • Et tarvii ku yhen niistä kolmesta.
        Ota se käteen ja painaudu sinne koppiin mistä otit sen konkun. Pysy siellä kunnes Alyx ilmoittaa tulevansa. TOTTELLA HELLPOVA.


      • vaan
        Wilian kirjoitti:

        Et tarvii ku yhen niistä kolmesta.
        Ota se käteen ja painaudu sinne koppiin mistä otit sen konkun. Pysy siellä kunnes Alyx ilmoittaa tulevansa. TOTTELLA HELLPOVA.

        Mä tein nii että kannoin kaks niistä tykeistä yhteen vankikoppiin ja pysyin siellä. kannattaa pitää gravity käsillä kun sotilaat heittelee kranaatteja ahkerasti.


      • Reborn Freeman
        Wilian kirjoitti:

        Et tarvii ku yhen niistä kolmesta.
        Ota se käteen ja painaudu sinne koppiin mistä otit sen konkun. Pysy siellä kunnes Alyx ilmoittaa tulevansa. TOTTELLA HELLPOVA.

        Kiitoksia kovasti, toihan idea oli parempi ku sata jänistä. Menin siihen koppiin ja heitin sen tykin siihen eteen jonka eka paikalle sattunut vartia paiskas ystävällisesti huitsin nevadaan. No ei muuta ku haulikko käteen ja ampumaradalle, siinä kopissa vaan odotin et ukkoi tuli aina 1-2 kaks kerrallaan paikalle, sit vaan lahtasin ne siihen samaan kasaan. Kuulokkeilla kuuli aina selvästi et tuleeko oikealta vai vasemmalta. Kyllähän niitä sitten tulikin mutta ei ne mitään mahtaneet ku haulikko puhus aina ykkösellä headshoteja.. :D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      274
      45850
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      51
      11450
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      233
      11038
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      39
      9830
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      90
      8678
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      285
      6728
    7. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      2
      3549
    8. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      3
      3440
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      25
      3163
    10. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      4
      3013
    Aihe