Hyökkäävän eläimen kuristaminen unessa

Ainoool

Moi!
Osaisikohan joku kertoa miksi olen nähnyt viimeisen vuoden aikana paljon unia, joissa jokin eläin hyökkää minua kohti jonka yritän tappaa kuristamalla? Unissani on ollut mm. musta kissa joka hyökkäsi kimppuuni jonka yritin kuristaa, jänis ja viime öisessä unessani oli kaksi collie koiraa jotka hyökkäsivät ja yrittivät purra ja aloin kuristaa toista. Eläimet eivät ikinä kuole vaan sätkivät vain ja yrittävät päästä irti jotta voivat "jatkaa" hyökkäystään. Unet tuntuvat melko ahdistavilta kun tilannetta ei saa lakkaamaan.

3

801

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ainoool

      Vielä lisää tuohon jänis uneen. Muistin että siinähän esiintyi myös käärme joka loikoili kosteikossa. Olimme äitini kanssa lenkillä joka piti sitä hienona ja olisiko myös ehkä koskenutkin siihen en muista enää niin tarkasti. Sitten jostain ilmestyi tämä pelokas ja agressiivinen jänis joka hyökkäsi kimppuuni.

    • Sanotaan, että unen hyökkäävät eläimet kertovat patoutuneista tunteista, jotka unessa haluavat tulla näkyville, Valve-elämässä yrität hillitä itseäsi ja painaa näitä esille nousevia tunnetiloja pois tietoisuudestasi alitajuntaan..
      Unen kissa voisi kuvata naisellisia piirteitäsi, joita et itse hyväksy. Jänis kuvaa esim luovuttamista, uhrautumista mutta myös neuvokkuutta. Käärme symboloi viisautta, seksuaalisuutta hyvin monia asioita..
      Ehkäpä unesi viesti on, että ilmaiset myös kielteiset tunteesi selvemmin ja oman tahtosi. Älä ole liian kiltti. Sinulla on myös velvollisuus ja oikeus olla hyvä itseäsi kohtaan ..

      • Ainoool

        Kiitos! Tästä sain paljon pohdittavaa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      120
      2081
    2. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      156
      1977
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      28
      1926
    4. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      14
      1173
    5. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      51
      987
    6. Mitä sanoisit mulle?

      Niin, mitä sanoisit mulle! Sille ainoalle, jota rakastat..
      Ikävä
      85
      946
    7. Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."

      Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To
      Tanssii tähtien kanssa
      23
      875
    8. Onneksi meidän välillä ei ole mitään negatiivista

      Olen tosi iloinen siitä.
      Ikävä
      114
      834
    9. Minä tunnen sinut

      Ja mitä enemmän sinua opin tuntemaan, niin sitä enemmän sinusta pidän. Aivan kaikessa näen hyvän. Upean, vahvan, täydell
      Rakkaus ja rakastaminen
      50
      811
    10. Mihin olet kadonnut kaivattuni?

      Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon
      Ikävä
      32
      779
    Aihe