Valumarmorialtaat

Aioimme laittaa vessaan valumarmorialtaan.Sellainen joka on integroitu pöytälevyyn. Se taitaa olla muovia.Onko kellään kokemuksia?Pysyykö siistin näköisenä ja kestääkö pinta?
65380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Riippuu miten käyttää ja hoitaa sitä.

Äänestä

On yksi ollut käytössä ja ihan siisti allas se ainakin vielä on. Tosin lähellä on rosteriallas, jota käytetään raskaamman lian poistossa.
Puustellilla ei ollut tavallista allasta noihin mittoihin joten antoivat marmorialtaan samaan hintaan.

Äänestä
  • Kysyjä puhui valumarmorialtaista, joilla ei juurikaan ole tekemistä marmorialtaiden kanssa ja valumarmorialtaat ovat edullisempia kuin posliinialtaat.

    Äänestä

  • minä vaan kirjoitti:

    Kysyjä puhui valumarmorialtaista, joilla ei juurikaan ole tekemistä marmorialtaiden kanssa ja valumarmorialtaat ovat edullisempia kuin posliinialtaat.

    Valumarmorialtaan materiaali on muistaakseni jotain hartsi/muovisekoitetta, eli marmorin kanssa sillä ei ole yhtään mitään tekemistä. Nimi tulee vain siitä, että ko altaisiin saa marmorimaisen kuvion haluamallaan sävyllä.

    Meillä on pysynyt hyvänä, laitettiin 4v sitten. Hieman tosin pintaan tulee niitä hienon hienoja naarmuja, joita esim saattaa nähdä vanhan auton maalipinnassa, kun katsoo aurinkoa vasten (pesty harjalla tms muuten väärin).

    Äänestä

  • minä vaan kirjoitti:

    Kysyjä puhui valumarmorialtaista, joilla ei juurikaan ole tekemistä marmorialtaiden kanssa ja valumarmorialtaat ovat edullisempia kuin posliinialtaat.

    Kusettiko se Puustellimyyjä tossakin? Oma on juuri tuo valumarmorinen.
    Kuinka paljon halvempia noi on kuin posliini?

    Äänestä

  • joku vaan kirjoitti:

    Kusettiko se Puustellimyyjä tossakin? Oma on juuri tuo valumarmorinen.
    Kuinka paljon halvempia noi on kuin posliini?

    Meille tulee posliinit mutta ainakin meidän keittiövalmistaja (on siis ihan puusepänliike joka maahantuo valumarmorialtaita) ottaa 100e altaasta.
    Siskolla on nämä, ja heidän parin vuoden käytön jälkeen päädyin posliiniin. Kaikki jää kiinni. Huulipuna, hiusväri, ihan kaikki. Ja lapsiperheessähän siihen altaaseen menee mitä vain :) Lisäksi vielä ne naarmut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaari kirjoitti:

Aioimme laittaa vessaan valumarmorialtaan.Sellainen joka on integroitu pöytälevyyn. Se taitaa olla muovia.Onko kellään kokemuksia?Pysyykö siistin näköisenä ja kestääkö pinta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu