Voiko puhelinta käyttää mokkulana tabletille ja jos voi niin pitääkö olla samanmerkkiset laitteet? Itelläni on tällä hetkellä vanha samsung galaxy tabletti ja vieläkin vanhempi lumia 610. Käytän reissussa erillistä 4 g zdt reititintä mutta on aika tylsä roudata montaa erillistä laitetta mukana. Ois kiva jos vois ylimääräisen reitittimen skipata, ja tietenkin ylimääräiset maksut ;)
Jos puhelinta voi käyttää reitittimenä, onko se helppoa, eli pitääkö ladata joitain apuohjelmia appseja tablettiin tai puhelimeen tai molempiin?
Kiitos etukäteen kaikista asiaa valaisevista kommenteista.
Puhelimen käyttö reitittimenä tabletille
4
278
Vastaukset
- WindowsPhone7.8
Windows Phone 7.8 mikä tuossa pitäisi olla
https://fi.wikipedia.org/wiki/Nokia_Lumia_610
Asetukset -> Internet-jakaminen -> Käytössä
ja sitten loput asetukset
Puhelin toimii Wlan tukiasemana - R.Töppönen
Laitat vain puhelimesta nettiyhteyden jakamisen päälle ja määrittelet siihen sallitut laitteet tai puhelimen antamalla salasanalla suoraan nettiin.
Puhelimessa pitää tietenkin olla valmiina toiminne jolla netti jaetaan wifi verkkoon.
Itellä tabletissa vain wifi yhteys jolla pääsee puhelimen avulla nettiin ellei muuta wifiä ole tarjolla kuten erämökillä. - vastaukset_
Kyllä, ei, ei
- Todistaja
Juu, toimii kuin väärä raha. Tai siis oikea raha. Akkua syö enemmän, mutta jos on se toiminto puhelimessa tai tabletissa niin sieltä näet jonkun vivun takaa sen salasanan. Ei kun purkit pöpöttämään, purkit tykkää siitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562841
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541719Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1461694Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1521476- 721430
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3251318The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut181211Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m681061- 1581032
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek25995