Kaasu ongelma

Merkku71

Mikähän on vikana, kun tyhjäkäynnillä kaasu menee itsestään ja kirrokset nousee välillä 4000 ja taas laskee. Vika pahentunut ja auto ulvoo tosi usein. Samaan aikaan kuuluu mittariston takaa raksutus. On vm 94 ja ajettu 200tkm.?? Bensa 1.8.

2

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ainaautetaan

      Noissa tuon ikäisissä toyotissa voi olla vaikka minkälaista vikaa, varsinkin 1.8 bensakoneissa -94 mallisissa. Jätä ovet auki, niin kaasut pääsee ulos. Penkkiin tosin voi jäädä pientä hajua. Naapurin koira meilläkin usein ulvoo, olisiko teilläkin tuo syynä...?
      Mekaaninen kello raksuttaa usein vanhemmissa malleissa. Näillä ohjeilla pääset jo aika pitkälle.

    • jolffari

      Tuon ikäiset volkkarit ovat jo ruostuneet autojen taivaaseen. Selvä provo.

      Omassa 2007 Golfissakin vaihdettiin etulokasuojat ruosteen takia. Ruostetta näissä tämän vuosikerran volkkareissa on jo paljon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      88
      1561
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      118
      1444
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      71
      1299
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      30
      1202
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      118
      1020
    6. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      991
    7. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      948
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      21
      910
    9. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      66
      828
    10. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      46
      753
    Aihe