Hei! En ole varma kuuluuko tämä tänne mutta antaa mennä silti. Olen 17-vuotias erittäin sosiaalinen poika ja olen huomannut itsessäni tälläisen erikoisen ilmiön. Yleensä siis en millään jännitä tai mitään uusien ihmisten tapaamista/muihin tutustumista. Mutta kohdalleni on nyt elämäni aikana tullut kolme tyttöä, jotka ovat saaneet pasmani aivan sekaisin, viimeisin on ns. juuri nyt kohdallani. En sano, että ujostaisin puhua heille, koska tämänkin tytön kanssa olen jutellut aikaisemmin ja heittänyt läppää hänen kanssaan. Nyt kuitenkin hiljattain tajusin miten mahtava hän oikeasti on ja haluaisin viedä hänet ulos jne. Kuitenkaan en tätä saa koskaan aikaiseksi, ei vain koskaan tule pysäytettyä häntä käytävällä ja kysyä tämä yksinkertainen kysymys.
Onko muilla vastaavanlaisia kokemuksia, mitään tietoa mistä tämä johtuu ja miten asian voi "parantaa"?
Onko muilla vastaavanlaisia kokemuksia, mitään tietoa mistä tämä johtuu ja miten asian voi "parantaa"?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mitä jos kokeilisit kasvokkain käytävällä pysäyttämisen sijasta lähettää hänelle asiaa koskevan viestin jossain somessa tai vaikka ihan perinteisellä puhelimella. Paperikirjeen kirjoittaminen olisi jo todellista old school - meininkiä. :D
Toisen kasvokkain kohtaaminen tuollaisen kysymyksen esittämisen merkeissä on mielestäni yksi haasteellisimmista sosiaalisista tilanteista, joten en ihmettele, että jännität.
Hahhah menin ja tein irl:issä. Tyttö vastasi myöntävästi. Asia bueno :D
No hei tosi hieno homma! 👍
Onnea ja menestystä treffeille.😊
Se on joku bugi niitä tulee joskus