Mitä käytännön hyötyä on sas plus luokasta? Onko tuoli parempi selkeästi?
SAS PLUS vs SAS GO mannertenvälillä?
9
997
Vastaukset
- akakertasas
Kiitti arvasin että Rodos matkaaja tietää. Harmi että sinun rahasi ei riitä matkailuun. Olen surullinen köyhien puolesta.
- Sossuun.sinä.matkustat
Rahamies ei matkustaisi SAS:n karjaosastolla. Tyylikkäämpiä ja laadukkaampia tapoja on vaikka kuinka monia mannertenväliseen liikkumiseen. Syystäkin olet surullinen köyhien puolesta, koska olet yksi heistä. Harmittaahan se, kun ei ole karkkirahaa, eikä edes Lidlin kaljaa ole varaa kitata, vaan pitää viereisen pahvilaatikon asukin kiljua tintata.
- firstsas
ei 80k tuloilla voi sanoo olevan rahamies. Mutta oisko paikalla ketään ketä oikeesti käyttänyt sas lentoja manertenvälillä. Amis poikien vastailu ei ketään lämmitä.
- ArvoH
Las Palmasiin kerran 80-luvulla sassilla. Voi pojat, se vasta oli reissu! Lennolla oma pullo tietty. Reiska ja Anita oli myös mukana ja kolmistaan meillä oli niin lystiä :)
- USA-matkaaja
Itse lensin puolison kanssa SAS GO luokassa Tukholmasta Losiin ja takaisin viime huhtikuussa. Itse olin hyvin tyytyväinen. Istumatilaa oli ihan mukavasti ja ruokatarjoilua tuli enemmän kuin esim. Finnairin Nykin lennoilla tulee. PLUS luokassa en ole lentänyt SAS:lla mutta taitaapi olla suht samaa peruskauraa kuin vaikkapa Finnairin vastaava piristetty Economy luokka... hiukan väljempi penkki ja enemmän jalkatilaa ja paremmat kuulokkeet jne. jne.
Jos päädyt PLUS luokkaan osta ensin halvalla Go liput ja juuri ennen lentoa käyt SAS:n tiskillä upgreidaamassa ne PLUS-luokkaan... saat halvemmalla, kuin suoraan PLUS:n ostamalla. - ekasas
USA-matkaaja kirjoitti:
Itse lensin puolison kanssa SAS GO luokassa Tukholmasta Losiin ja takaisin viime huhtikuussa. Itse olin hyvin tyytyväinen. Istumatilaa oli ihan mukavasti ja ruokatarjoilua tuli enemmän kuin esim. Finnairin Nykin lennoilla tulee. PLUS luokassa en ole lentänyt SAS:lla mutta taitaapi olla suht samaa peruskauraa kuin vaikkapa Finnairin vastaava piristetty Economy luokka... hiukan väljempi penkki ja enemmän jalkatilaa ja paremmat kuulokkeet jne. jne.
Jos päädyt PLUS luokkaan osta ensin halvalla Go liput ja juuri ennen lentoa käyt SAS:n tiskillä upgreidaamassa ne PLUS-luokkaan... saat halvemmalla, kuin suoraan PLUS:n ostamalla.Kiitos.
- SK935
Onhan SAS plus tuoli erilainen kuin Go luokassa. Se on leveämpi , jalkatuet ja omat käsinojat. SAS mannertenvälisillä lennoilla Plus luokka on 2-3-2, kun Go luokka 2-4-2. Finnairin eco comfort on sama tuoli kuin ecossa, jalkatilaa on vain kasvatettu 31 -> 35 tuumaan. SAS Plus luokassa jalkatila on 38 tuumaa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23945198Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325976SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32315654Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16410791Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369481Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!309383Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858468Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426814Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2216476