Mitä käytännön hyötyä on sas plus luokasta? Onko tuoli parempi selkeästi?
SAS PLUS vs SAS GO mannertenvälillä?
9
1069
Vastaukset
- akakertasas
Kiitti arvasin että Rodos matkaaja tietää. Harmi että sinun rahasi ei riitä matkailuun. Olen surullinen köyhien puolesta.
- Sossuun.sinä.matkustat
Rahamies ei matkustaisi SAS:n karjaosastolla. Tyylikkäämpiä ja laadukkaampia tapoja on vaikka kuinka monia mannertenväliseen liikkumiseen. Syystäkin olet surullinen köyhien puolesta, koska olet yksi heistä. Harmittaahan se, kun ei ole karkkirahaa, eikä edes Lidlin kaljaa ole varaa kitata, vaan pitää viereisen pahvilaatikon asukin kiljua tintata.
- firstsas
ei 80k tuloilla voi sanoo olevan rahamies. Mutta oisko paikalla ketään ketä oikeesti käyttänyt sas lentoja manertenvälillä. Amis poikien vastailu ei ketään lämmitä.
- ArvoH
Las Palmasiin kerran 80-luvulla sassilla. Voi pojat, se vasta oli reissu! Lennolla oma pullo tietty. Reiska ja Anita oli myös mukana ja kolmistaan meillä oli niin lystiä :)
- USA-matkaaja
Itse lensin puolison kanssa SAS GO luokassa Tukholmasta Losiin ja takaisin viime huhtikuussa. Itse olin hyvin tyytyväinen. Istumatilaa oli ihan mukavasti ja ruokatarjoilua tuli enemmän kuin esim. Finnairin Nykin lennoilla tulee. PLUS luokassa en ole lentänyt SAS:lla mutta taitaapi olla suht samaa peruskauraa kuin vaikkapa Finnairin vastaava piristetty Economy luokka... hiukan väljempi penkki ja enemmän jalkatilaa ja paremmat kuulokkeet jne. jne.
Jos päädyt PLUS luokkaan osta ensin halvalla Go liput ja juuri ennen lentoa käyt SAS:n tiskillä upgreidaamassa ne PLUS-luokkaan... saat halvemmalla, kuin suoraan PLUS:n ostamalla. - ekasas
USA-matkaaja kirjoitti:
Itse lensin puolison kanssa SAS GO luokassa Tukholmasta Losiin ja takaisin viime huhtikuussa. Itse olin hyvin tyytyväinen. Istumatilaa oli ihan mukavasti ja ruokatarjoilua tuli enemmän kuin esim. Finnairin Nykin lennoilla tulee. PLUS luokassa en ole lentänyt SAS:lla mutta taitaapi olla suht samaa peruskauraa kuin vaikkapa Finnairin vastaava piristetty Economy luokka... hiukan väljempi penkki ja enemmän jalkatilaa ja paremmat kuulokkeet jne. jne.
Jos päädyt PLUS luokkaan osta ensin halvalla Go liput ja juuri ennen lentoa käyt SAS:n tiskillä upgreidaamassa ne PLUS-luokkaan... saat halvemmalla, kuin suoraan PLUS:n ostamalla.Kiitos.
- SK935
Onhan SAS plus tuoli erilainen kuin Go luokassa. Se on leveämpi , jalkatuet ja omat käsinojat. SAS mannertenvälisillä lennoilla Plus luokka on 2-3-2, kun Go luokka 2-4-2. Finnairin eco comfort on sama tuoli kuin ecossa, jalkatilaa on vain kasvatettu 31 -> 35 tuumaan. SAS Plus luokassa jalkatila on 38 tuumaa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Henkirikos kiuruvedellä
Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut1404268Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi1933921Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia
"Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoainetukijärjestelmän, kun energianhinnat nousi302633Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs102432100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman
Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es322193Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin
Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks51770Läpäiseekö Martina Aitolehti Erikoisjoukot - kyllä vai ei?
Martina Aitolehti on pärjännyt mainiosti Erikoisjoukoissa. Yrittäjä on mielipiteiltään napakka ja hän sivaltaakin koulut1021446Olen aika varma
että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa491414Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys
Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä241291Ei ne päivät ole samanlaisia...
Toisena hymyillään ja katsellaan silmiin, toisena taas tuntuu ettei edes tunneta toisiamme, vältellään ja katseet ei vah361109