Mitä käytännön hyötyä on sas plus luokasta? Onko tuoli parempi selkeästi?
SAS PLUS vs SAS GO mannertenvälillä?
9
1083
Vastaukset
- akakertasas
Kiitti arvasin että Rodos matkaaja tietää. Harmi että sinun rahasi ei riitä matkailuun. Olen surullinen köyhien puolesta.
- Sossuun.sinä.matkustat
Rahamies ei matkustaisi SAS:n karjaosastolla. Tyylikkäämpiä ja laadukkaampia tapoja on vaikka kuinka monia mannertenväliseen liikkumiseen. Syystäkin olet surullinen köyhien puolesta, koska olet yksi heistä. Harmittaahan se, kun ei ole karkkirahaa, eikä edes Lidlin kaljaa ole varaa kitata, vaan pitää viereisen pahvilaatikon asukin kiljua tintata.
- firstsas
ei 80k tuloilla voi sanoo olevan rahamies. Mutta oisko paikalla ketään ketä oikeesti käyttänyt sas lentoja manertenvälillä. Amis poikien vastailu ei ketään lämmitä.
- ArvoH
Las Palmasiin kerran 80-luvulla sassilla. Voi pojat, se vasta oli reissu! Lennolla oma pullo tietty. Reiska ja Anita oli myös mukana ja kolmistaan meillä oli niin lystiä :)
- USA-matkaaja
Itse lensin puolison kanssa SAS GO luokassa Tukholmasta Losiin ja takaisin viime huhtikuussa. Itse olin hyvin tyytyväinen. Istumatilaa oli ihan mukavasti ja ruokatarjoilua tuli enemmän kuin esim. Finnairin Nykin lennoilla tulee. PLUS luokassa en ole lentänyt SAS:lla mutta taitaapi olla suht samaa peruskauraa kuin vaikkapa Finnairin vastaava piristetty Economy luokka... hiukan väljempi penkki ja enemmän jalkatilaa ja paremmat kuulokkeet jne. jne.
Jos päädyt PLUS luokkaan osta ensin halvalla Go liput ja juuri ennen lentoa käyt SAS:n tiskillä upgreidaamassa ne PLUS-luokkaan... saat halvemmalla, kuin suoraan PLUS:n ostamalla. - ekasas
USA-matkaaja kirjoitti:
Itse lensin puolison kanssa SAS GO luokassa Tukholmasta Losiin ja takaisin viime huhtikuussa. Itse olin hyvin tyytyväinen. Istumatilaa oli ihan mukavasti ja ruokatarjoilua tuli enemmän kuin esim. Finnairin Nykin lennoilla tulee. PLUS luokassa en ole lentänyt SAS:lla mutta taitaapi olla suht samaa peruskauraa kuin vaikkapa Finnairin vastaava piristetty Economy luokka... hiukan väljempi penkki ja enemmän jalkatilaa ja paremmat kuulokkeet jne. jne.
Jos päädyt PLUS luokkaan osta ensin halvalla Go liput ja juuri ennen lentoa käyt SAS:n tiskillä upgreidaamassa ne PLUS-luokkaan... saat halvemmalla, kuin suoraan PLUS:n ostamalla.Kiitos.
- SK935
Onhan SAS plus tuoli erilainen kuin Go luokassa. Se on leveämpi , jalkatuet ja omat käsinojat. SAS mannertenvälisillä lennoilla Plus luokka on 2-3-2, kun Go luokka 2-4-2. Finnairin eco comfort on sama tuoli kuin ecossa, jalkatilaa on vain kasvatettu 31 -> 35 tuumaan. SAS Plus luokassa jalkatila on 38 tuumaa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa343370Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.202282Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1301904Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä
Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus121372Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa
Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn1631177Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.
Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R4501032- 471004
- 55831
Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.33783- 69767