Minä olen 15 vuotias poika. Mulla on alkanu näkyä persustassa vaossa mustia karvoja. Ne on tullut sinne pikkuhiljaa ja muut pojat ovat ne suihkussa nähneet ja ne nimittävät nyt mut karvaperseeksi. Ja inhottavinta on ollut, että ne on kertonut siitä myös tytöille. Kun niitä tulee käytävillä vastaan, niin ne naureskelevat minut nähdessään. Harmittaa niin hitosti. En oo nähnyt muilla pojilla takamuksissa mitään karvoja, miksi hitossa minusta on tullut tällainen sekasikiö voiko kukaan kertoa siitä syönkö jotenkin väärää sapuskaa vai miten. Valvon kyllä aika paljon voiko ne kasvaa liian lyhyistä yöunista johtuen vai mistä.
Mua pilkataan koulussa
Murhellinenpoitsu
9121
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Et oo mikään sekasikiö! Normaalia kehitystä se on. Muille pojille tulee kanssa aikanaan persekarvoja.
Olet edellä kehityksestä koulukavereihin verrattuna, pane suurimmista huutajista huhu likkeelle, että heillä on karvaton pikku pojan kikkeli. Luulen, että pojat hiljenee, tai ainakin nolostuvat ja ehkä tajuavat olla hiljaa toisten intiimi alueista.
Yöunet eivät vaikuta karvojen kasvuu.
Muistan itsekin alakoulun poikien pukkarissa kiertäneen huhun että Saralla on karvanen perse. Mutta se oli alakoulussa ja vielä tytöstä.
Oikeesti olettaisin että 15v pojalla on perskarvoja. Jaksavatko kaikki muut jätkät muka leikata perskarvansa.
En oikein ymmärrä mitä hävettävää siinä on. Tietysti jos joku haluaa kiusata niin kyllähän se aina toisesta jonkin poikkeavuuden keksii.
Hentailoli oo hiljaa nyt jo
Nå ku sei ymmärrä et ne on tummaihoisi!!!!
Vedä huumeita ja viinaa sekaisin. Toimii!
Odiootit
Hiljaa typerykset
En kyllä yhtään ihmettele, että Sinun persettäsi ihmetellään. Eihän pojan tai miehenkään perseessä pitäisi mitään karvoja kasvaa nehän kasvavat vain kyrvän ympärillä. Siksi ihmettelinkin edellä olevia kirjoituksia joissa mm. sanotaan, että pojat ajaisivat persekarvojaan, niin kuin olisi itsestään selvää, että siellä kasvaa karvoja. Olen parikymppinen eikä mulla ole tarvetta ajella, koska perseessäni ei yksinomaan kasvaa karvan karvaa. Olet todella harvinainen yksilö ja ehkä lähes ainoakin. Siitä huolimatta on ikävää kun sua pilkataan. En hyväksy sitä.