Luhtaniemi

Paltamo mainostaa luhtis blogia julkisesti mutta miksi sitä ei ole enää päivitetty 3 kuukauteen, yleensä hommat hoidetaan loppuun vai tuliko mondon purkuputki liian lähelle ?
71743
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

saattoihan se tulla.

Äänestä

Joo se putki tulee ihan lähelle näitä tontteja. ja rantoja ei voi ruopata mukavaksi... viitasammakon takia. varmaan harmittaa niitä jotka ovat tontin ostaneet kun oma ranta täytyy olla ihan lälli kaisla mössöä ja taitaa Paltamolle tulla persnettoa koko hommasta.

Äänestä

Mondolla uusi ehdotus, putki noin 3 km päähän eli juuri uudelle asuin alueelle ja siihen vielä sellu tehtaan purku vedet saavatpahan samalla avanto uinti paikan siihen kohti niin ei ole jäätymis ongelmaa.

Äänestä
  • Hyvä kylpylän paikka, sellutehtaalta tulevaisuudessa lämmintä/kuumaa prosessivettä joka lähtöön, vaikkapa golf-kentän läpivuotiseen sulanapitoon.

    Äänestä

Eikäku suooraan sinne paltamon pääministerin saarimökin eteen. siinä sopiva paikka ja sekkottumisvyöhyke.

Äänestä

Kyllä se on ihan paska rakennuspaikka. Semmosta suota koko ranta.

Äänestä

Luhtiniemen rommeikkoon tehdyt talot ovat alkaneet painua ja purku putki tulee tontin viereen siihen se blogi loppu. Tämä on se lupausten kylä jonka aina kunta sössiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Heppili kirjoitti:

Paltamo mainostaa luhtis blogia julkisesti mutta miksi sitä ei ole enää päivitetty 3 kuukauteen, yleensä hommat hoidetaan loppuun vai tuliko mondon purkuputki liian lähelle ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu