Ei Manu sitten käyttänytkään mahdollisuuttaan palkata kokenut maalintekijä.
Kun Les Ferdinand lähti Boltonista olivat monet tahot jo siirtämässä häntä Unitediin. Unitedhan on kärsinyt hyökkäyspään loukkaantumisista ja Lesin uskottiin olevan tarpeellinen korvaaja Niistelrooylle.
Kyllä olisi Lesiä tarvittu, kun Manu hävisi Boltonille 1-0.
Mutta nyt Les hakee taas lisää vauhtia (niinkuin sitä enää lisää tarvittaisiin) ykkösdivarista. Nähtäväksi jää missä joukkueessa Kuningas Big Sir Les Ferdinand pelaa ensi kaudella. Ehkäpä jo ensi kaudella Les syrjäyttää Henryn maalikuninkaan tittelistä.
Manun vahvistus?
6
656
Vastaukset
- Eläin
Kyllä Ferdinand olisi pikkuserkkunsa kanssa sopinut samaan joukkueeseen. Olihan se kyllä ihme että Manchester päästi noin kovan maalintekijän karkaamaan.
Onhan Ferdinand kehityskelpoinen pelaaja ja vahva niin ilmassa kuin maassakin. Olisi kyllä hienoa jos Ferdinand vielä vanhoilla päivilläänkin voittaisi valioliigan maalikuninkuuden. - huh huh
hah hah les ferdinand manuu ikäloppu paska hyökkääjä onhan ny manulla varamiehiä ruudille alan smith, david bellion, louis saha...miks joku les ferdinand pitäs hommata miettikää ny hyvä ku se pappa jaksaa juosta..huoh sanon minä
- Wacko
Niin olisihan normaalisti Manulla kova hyökkäyskalusto, mutta onhan joukkue kärsinyt paljon loukkaantumisista ja pelikielloista.
Tuon Ferdinand jutun kuulin jostain ja kyllähän Les vieläkin saa boxin sisällä säpinää aikaiseksi.
Varmaan olisi aika halpakin.
- mmm
Ilmeisesti tämä oli vitsiksi tarkoitettu tai sitten ei kyse ole siitä samasta Ferdinandista joka täyttää ensi vuonna 40v... Tosin Manun hyökkäyspäässä olisi Pelekin vielä vahvistus.
- Wacko
No olihan siinä ripaus huumoriakin mukana.
Mutta kyllä Les on ikäisekseen vielä kova papparainen. - Les for President!!
Wacko kirjoitti:
No olihan siinä ripaus huumoriakin mukana.
Mutta kyllä Les on ikäisekseen vielä kova papparainen.Montako maalia "The Big Sir Les?????" on tehnyt tällä kaudella?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32691Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062461Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42219Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441835- 311406
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141393- 1761135
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden981096Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201033Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?79893