4Smile auta sinä kun ei muut auta

Yksinkötietänikuljen

Pientä tummasilmää joka yrittää kaikkesa,mutta saa vaan narstista käytöstä vastaansa.Pinna palaa kaikessa sen takia =( Eikö ole ihmistä rinnalle joka huomaa miten haavoittuvainen olen kaikesta mitä on ollut?

3

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 4Smile

      Jahka jossain välissä jaksan.. Karmeet 3 viikkoo takana. Nyt alan nukkumaan...

    • Yksinkötietänikuljen

      Kiitos etukäteen.

    • 4Smile

      Kovan puoleinen on stressisi ollut. Haluaisit uskoa ja luottaa, mutta tosiasiat on pakko ollut hyväksyä. Tässä on ollut myös jotain isoja rahasummia, joitten tiimoilta oot kokenu ittes edes jollain osa-alueella onnistuneeks. Ne on olleet sulla balanssissa ja ovat tuottaneet sinulle 'lapsen omaista' tyytyväisyyttä.

      Työ/jokin asia, joka on vaatinut paljon työtä, on menossa kohti loppuaan. Nimittäin tässä on jotakin. Jokin juttu paljastuu sinulle, liittyy kotiasioihin ja se sitten, on aika rankka juttu ja saatat ajatella, että tämä oli sitten tässä.

      Ahdistut tai sua ahdistaa joku hyvä ystäväsi. Nyt pitää pitää mölyt silti mahassa, se tulee olemaan erittäinkin työteliästä ja vaatii sinulta paljon. Tässä on myös joku rahasopimusjuttu, josta sä oot kyl onnellinen, mutta muitten tiimoilta aiheuttaa kilpailuhenkisyyttä/vääntöä.
      Ittekses vaan fundeeraat, että tässä kaikessa - pitäis tapahtua oikeus ja nyt sun pitää olla terävänä. Tässä on joku vaalea aikuinen mies ja joku juttu, kun on kestänyt jo kauan. Tässä on myös ristiverinen mies, jonka takia joko joudut vastaamaan aiemmin tehdyistäsi jutuista TAI sitten tää juttu pitää osata ratkaista muuten.
      Jotakin haastavaa edelleen on tulossa myöhemmin, kun maailmalta kiirii uutisia. Ole ylpeä siitä, mitä oot tähän mennessä saanut jo aikaiseksi sillö sinulla myös, on kaikki syy iloon ja juhlaan. Tässä on jokin juttu, joka koskettelee vaaleahkoa naista ja tämän tulolle, et voi mitenkään vaikuttaa itse. Nyt on pistettävä ranttaliks.
      Muutos on oleva iso ja aiheuttaa jonkin verran levottomuutta/liikehdintää ja tässä ymmärtääkseni olet mukana sinä, jota on puukotettu selkään tämän tästä. Tässä on tulevaisuuden suunnitelmien tekemistä ja aineellisia asioita ja harmoniaa niissä.
      Ristiverinen nainen ja kaikenlaisia voittoja, mutta valintojakin pitää tehdä. Sun ajatuksias hallitsee se, että aina koet jääväs 'outsideriksi,' osattomaksi tai yksinäiseksi ja tähän liittyy joku harvemmin tapaamasi ystävä ja sä vaan et tälle mahda mitään.

      Jotain sulle tullaan ehdottelemaan ja tässä sinulla on tilaisuutesi saada kotisi oikeinpäin. Sulla on sillai kaikki kondiksessa elämässäsi ja pikkusen taidat uneksiakin/haaveilla. Saat uutisen, joka tekee sut naurettavan onnelliseks.
      Tässä on joku joko tummaakin tummempi aikuinen mies tai virkamies, anyway, pelkkiä sydämiä täällä ja sä touhuut ku pikku Myy vakaasti ja horjumatta. Joku viesti entisestään vahvistaa hyvää oloasi ja toiveikkuutesikin on aika korkealla.
      Kah kun yks kaks puskista pöllähtää vaaleahko aikuinen mies ja pikkusen niinku joudut fundeeraamaan asioita uusiks siltä kantilta, etteikö elämä vois olla aurinkoisempaakin, kun ainainen ryteikössä rämpiminen. Joku tosin yrittää viestittelyllään suututtaa sua, tämän uuden tilaisuuden myötä, mutta anna hevosten hirnua, niillä on isompi pää ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      207
      4586
    2. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      186
      2571
    3. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      67
      1512
    4. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      96
      1210
    5. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      125
      1119
    6. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      104
      1116
    7. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      71
      1071
    8. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      9
      1042
    9. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      131
      1017
    10. Bim bom ovikello soi!!

      Mitä tekisit jos kaivattusi ilmestyisi ovesi taakse?
      Ikävä
      109
      989
    Aihe