Talentissa Lahden Gospelkuoro

Teevee auki, tulee paikallista musaa ja paljon tuttuja kasvoja.
501078
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 50

Vanhimmat

Oliko, en huomannut? Töllötinkö turhaan?

Äänestä

Mä näin vaan itteään täynnä olevan kundin jonka esityksestä jäi mieleen moneen kertaan toistettu " mua on kiusattu". Samanen tyyppi osas joskus tanssii, nyt se haluu näköjään vaan julkkikseksi.

Äänestä
  • Joo, tää gospelheitto on sen omaa huumoria, tarttee paljon huomiota.

    Äänestä

No voi reppanaa. Oisin kyllä halunnut nähdä sen oikean gospelkuoron.

Äänestä

Kuunneltiin Gospelkuorolaisia Hanhessa muutama viikko sitten. Osaavat asiansa ja saivat kyllä meidän porukasta faneja.

Äänestä
  • Väitätkö että esiintyvät Hanhenpojassa?
    Vaikea uskoa, lauloiko siinä biljardi huoneessa vai?

    Äänestä

  • Mä olin kanssa siellä. Pikkuhanhessa, ei hanhenpojassa. Ja muutama gospeltaituri oli edustamassa. Hieno esitys.

    Äänestä

  • Kuulin tuota porukkaa Kouvolassa ja Mössön jazzeilla. Ne vaan on niin hyviä. Meni minulta ohjelma ohi.

    Äänestä

Lauloivat muuten alasti, siitä pisteet.

Äänestä
  • Ai se Michael Jacksoni imitoija jolla on 20v nuorempi puoliso?
    Äijä huitelee nelissäkympissä ja morsmaikku jotain 16v?

    Äänestä

Lahtelainen musiikielämä kukoistaa. Talent :D

Äänestä

Olin mäkin hanhessa ja siellä oli kova meno. Emma ja gospel <3

Äänestä

Kuoro ei pääse kertoon nyyhkytarinoita, koska niil mennää ku kyvyt loppuu. Mikähä kassivirma tota ohjelmaa ponssaa? Aika paljo muuten perseellävatkausta tossa ohjelmassa, eli urpoille suunnattu formaatti.

Äänestä

Ite kuultiin Lahden gospelkuorolaista häissä juhannuksena.Lauloi kyllä koskettavan upeasti.

Äänestä
  • Joo, perseenheilutus on se mihin me on ihmiskuntana päästy 2016.

    Äänestä

Laulaako ne sanasta sanaan :)

Äänestä

Onko ne siinä ohjelmassa vai ei? Seurakunnan ilmaisjakelussa mainittiin jo viikkoja sitten.

Äänestä

Taisivat pudota jo ennen kuvauksia.Sana ei mennyt perille.

Äänestä

Karsimassa lähetykseen, ei huolittu ilmeisesti. Turhaa huutoa taas.

Äänestä

Mössöllä vetivät kaikkea muuta kun gosbelia.

Äänestä

Hyvä Lahti. Mahtava juttu. Tuleeko tänään?

Äänestä

Tulee viikonloppuna, kivaa.

Äänestä

Wauuuuuu!!!! Olipa mahtavaa ja tuttuja. Jatkoon!

Äänestä

Minnuu nauratti heti kun näin esiintymisasut. Kesällä olin häissä Mäntyharjulla, missä näiden laulaja kompuroi kaapunsa kanssa. Kyllä kuoro lauloi talentissa hienosti.

Äänestä

Jotain uutta ja paljon keksittävä finaalissa. Sama ei saa toistua.

Äänestä

Mun ope oli siellä <3

Äänestä

Lällällää meiän maikka oli myös

Äänestä

Gospelbrothers Lahdesta oli Liedossa tänään. Huh mitä ääniä 😍

Äänestä

Rouva kiinteistövälittäjä ja rouva toimittaja ainakin Lahtelaisia. Yksi Hollolan tyttökin tanssi porukan mukana.

Äänestä

Lahden kuoro? Laulajia ympäri eteläistä suomea, pari ammattilaulajaakin mukana ainakin telkkaritalentissa.

Äänestä

Koskahan ne nyt sitten esiintyy??

Äänestä
  • 20.11. semifinaalilähetyksessä

    Äänestä

Onnittelut LAHDEN GOSPELKUORO.

Äänestä

Miksi evlut kuorossa laulaa katolilainen ja kirkosta eronneita?

Äänestä

Miksi ei laulaisi. Se on svengikuoro eikä mikään uskovaisten kuoro.

Äänestä

TOIMII KIRKON ALAISUUDESSA, KIRKON RAHOILLA. EI SINNE ATEISTEJA, KIRKOSTA ERONNEITA TAI KATOLILAISIA OTETA.

Äänestä

Jazztori & Gospelkuoro -> Parasta Lahdessa!

Äänestä

Kävin Jazztorilla ja seurasin Talenttia. Ovat kyllä hyviä. Jormassa karaokessa oli mainostamassa Gospelkuoron taitava laulaja. Tuskin ne kaikki sanaa julistaa.

Äänestä

Sanahelinäähän se vaan on. Meidän remonttimies hoilottaa talenttikuorossa, vetäää röökiä ja juo kaljaa. Semmoinen sanamies.

Äänestä
  • ..Ja panee !

    Äänestä

Eilen Gospelkuoron laulaja lauloi elokuvamusaa Porissa. Kuoron vahvuus on erilaisissa osaajissa. Soulia, rokkia, r&b j, klasaria ja jopa oopperaa. Seurakunnan ryhmäksi ainutlaatuinen.

Äänestä

Sunnuntaina kävin keikalla. Muutosta tarvitaan, junnaa paikallaan. Solisti Ira on vakio, muut väkisin mukaan vedettyjä karaokelaulajia.

Äänestä

Gospelkuoron solistien kartanokonserttikiertue kahden vuoden tauon jälkeen ❤️❤️❤️

Äänestä

Aika vastuutonta järjestellä laulutilaisuuksia

Äänestä

Toivotaan isot rajoitukset näihin lallatuksiin. Järjestellään kun turvallista.

Äänestä

EI KONSERTTEJA EI

Äänestä

Instan mukaan LGK solistien kartanokonsertit peruttu yhtä lukuunottamatta ja sekin yksityistilaisuus.

Äänestä

Miksi nekin piti perua 😬 Eihän niissä ole kuin parikymmentä osallistujaa 😡

Äänestä

Väsynyt Ressu R vierailee 🙄

Äänestä

Saattaa levitä tauti 🎶

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


luuhekqhkl kirjoitti:

Teevee auki, tulee paikallista musaa ja paljon tuttuja kasvoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu