Nuorena pissis, aina pissis

tewtwetwet

Teininä pissis, aina pissis. Kike Elomaa, Lenita Airisto. Hirveitä rupsahtaneita lumppuja, joiden pää kaikuu tyhjyyttään. Nuorena ratsastettiin ulkonäöllä; ei tarvinnut käydä kouluja, opiskella, tehdä uraa. Totuttiin olemaan kermaperse.

Sitten tulikin rupsahdus, eikä itsellä ollut enää yhtään mitään muuta kuin harhaluulo omasta ihanuudesta, huono koulutus, huono yleissivistys, huono maku ja tietenkin voimakkaat mielipiteet, koska ei tiedä mistään mitään.

Jalat levälleen vaan, pissispellet. Hommatkaa lapsia sitten isona, niin saatte sossutukia ja jättäkää pari äijää niin elaritkin siihen päälle.

13

336

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hienosti sanottu.

    • 1..hoitsu

      Mukavaa luettavaa.

    • emma16

      Muuten ei Lenita Airisto ole heikosti koulutettu kun on kerran ekonomi. Kike elomaasta en tiedä mutta hyvinhän tuo on leipänsä hankkinut.

      • tewtwetwet

        Ekonomi vuodelta 1930... Kike ansaitsee julkisuudella ja pääsi kansanedustajaksi julkkiksena...


      • emma16
        tewtwetwet kirjoitti:

        Ekonomi vuodelta 1930... Kike ansaitsee julkisuudella ja pääsi kansanedustajaksi julkkiksena...

        Mutta eikö tuo liene sama millä leipänsä ansaitsee, luultavasti ansaitsevat paremmin kuin sinä ikinään. Ainakin Lenita näyttää pärjänneen, asuu etelärannassa loistolukaalissa merinäköalalla. Tienneekö itsekään omaisuutensa määrää. Sitäpaitsi mitä rupsahtanaisuuteen tulee, on paljon mahdollista että sinä sen ikäisenä oot ollu monta vuotta 1½m maata naaman päällä.


    • Tunkkapussi__

      Ainakin pärjäävät taloudellisesti toisin, kun minä.

    • Magisteri

      Kike Elomaa on röntgenhoitaja ja yrittäjä. Kiken julkkisvuodet ovat ennen tätä yli 30 vuoden takana, joten ei hän pelkästään bodarina päässyt eduskuntaan ties monennella yrittämällä.

      • erghcfgy

        Juu ja Lenita Airisto on DiplomiEkonomi.


    • jannejokinen38v

      kyllä ne kateelliset ja köyhät ja rumat ovat niitä finninaamoja teinityttöjä tälläkin palstalla.

    • iuiuyouyouy

      Hahhah vittu ekonomi ja 60-luvulta. Saanu pennikään palkkaa oman alansa duunista. Asukoon vaikka missä palatsissa, rahat tullu juorulehdiltä. Ja toinen pn röntgenhoitaja, mikä saavutus

      • olom

        Väärin! Bisnesnaisena se on omaisuutensa tienannut, hyvin menestyneenä nimittäin.
        Että silleen.


    • Miksi häiritsee miten muut tykkää elää.

      • Kateus.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      122
      4835
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      185
      4518
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      119
      1953
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1721
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1482
    6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      7
      1269
    7. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      378
      1225
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      75
      1145
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1055
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      1008
    Aihe