Nuorena pissis, aina pissis

tewtwetwet

Teininä pissis, aina pissis. Kike Elomaa, Lenita Airisto. Hirveitä rupsahtaneita lumppuja, joiden pää kaikuu tyhjyyttään. Nuorena ratsastettiin ulkonäöllä; ei tarvinnut käydä kouluja, opiskella, tehdä uraa. Totuttiin olemaan kermaperse.

Sitten tulikin rupsahdus, eikä itsellä ollut enää yhtään mitään muuta kuin harhaluulo omasta ihanuudesta, huono koulutus, huono yleissivistys, huono maku ja tietenkin voimakkaat mielipiteet, koska ei tiedä mistään mitään.

Jalat levälleen vaan, pissispellet. Hommatkaa lapsia sitten isona, niin saatte sossutukia ja jättäkää pari äijää niin elaritkin siihen päälle.

13

424

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hienosti sanottu.

    • 1..hoitsu

      Mukavaa luettavaa.

    • emma16

      Muuten ei Lenita Airisto ole heikosti koulutettu kun on kerran ekonomi. Kike elomaasta en tiedä mutta hyvinhän tuo on leipänsä hankkinut.

      • tewtwetwet

        Ekonomi vuodelta 1930... Kike ansaitsee julkisuudella ja pääsi kansanedustajaksi julkkiksena...


      • emma16
        tewtwetwet kirjoitti:

        Ekonomi vuodelta 1930... Kike ansaitsee julkisuudella ja pääsi kansanedustajaksi julkkiksena...

        Mutta eikö tuo liene sama millä leipänsä ansaitsee, luultavasti ansaitsevat paremmin kuin sinä ikinään. Ainakin Lenita näyttää pärjänneen, asuu etelärannassa loistolukaalissa merinäköalalla. Tienneekö itsekään omaisuutensa määrää. Sitäpaitsi mitä rupsahtanaisuuteen tulee, on paljon mahdollista että sinä sen ikäisenä oot ollu monta vuotta 1½m maata naaman päällä.


    • Tunkkapussi__

      Ainakin pärjäävät taloudellisesti toisin, kun minä.

    • Magisteri

      Kike Elomaa on röntgenhoitaja ja yrittäjä. Kiken julkkisvuodet ovat ennen tätä yli 30 vuoden takana, joten ei hän pelkästään bodarina päässyt eduskuntaan ties monennella yrittämällä.

      • erghcfgy

        Juu ja Lenita Airisto on DiplomiEkonomi.


    • jannejokinen38v

      kyllä ne kateelliset ja köyhät ja rumat ovat niitä finninaamoja teinityttöjä tälläkin palstalla.

    • iuiuyouyouy

      Hahhah vittu ekonomi ja 60-luvulta. Saanu pennikään palkkaa oman alansa duunista. Asukoon vaikka missä palatsissa, rahat tullu juorulehdiltä. Ja toinen pn röntgenhoitaja, mikä saavutus

      • olom

        Väärin! Bisnesnaisena se on omaisuutensa tienannut, hyvin menestyneenä nimittäin.
        Että silleen.


    • Miksi häiritsee miten muut tykkää elää.

      • Kateus.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      93
      1557
    2. 72
      1244
    3. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      89
      1203
    4. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      275
      987
    5. 95
      919
    6. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimainen?
      Ikävä
      40
      894
    7. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      49
      777
    8. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      80
      765
    9. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      55
      743
    10. 45
      685
    Aihe