Nuorena pissis, aina pissis

tewtwetwet

Teininä pissis, aina pissis. Kike Elomaa, Lenita Airisto. Hirveitä rupsahtaneita lumppuja, joiden pää kaikuu tyhjyyttään. Nuorena ratsastettiin ulkonäöllä; ei tarvinnut käydä kouluja, opiskella, tehdä uraa. Totuttiin olemaan kermaperse.

Sitten tulikin rupsahdus, eikä itsellä ollut enää yhtään mitään muuta kuin harhaluulo omasta ihanuudesta, huono koulutus, huono yleissivistys, huono maku ja tietenkin voimakkaat mielipiteet, koska ei tiedä mistään mitään.

Jalat levälleen vaan, pissispellet. Hommatkaa lapsia sitten isona, niin saatte sossutukia ja jättäkää pari äijää niin elaritkin siihen päälle.

13

417

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hienosti sanottu.

    • 1..hoitsu

      Mukavaa luettavaa.

    • emma16

      Muuten ei Lenita Airisto ole heikosti koulutettu kun on kerran ekonomi. Kike elomaasta en tiedä mutta hyvinhän tuo on leipänsä hankkinut.

      • tewtwetwet

        Ekonomi vuodelta 1930... Kike ansaitsee julkisuudella ja pääsi kansanedustajaksi julkkiksena...


      • emma16
        tewtwetwet kirjoitti:

        Ekonomi vuodelta 1930... Kike ansaitsee julkisuudella ja pääsi kansanedustajaksi julkkiksena...

        Mutta eikö tuo liene sama millä leipänsä ansaitsee, luultavasti ansaitsevat paremmin kuin sinä ikinään. Ainakin Lenita näyttää pärjänneen, asuu etelärannassa loistolukaalissa merinäköalalla. Tienneekö itsekään omaisuutensa määrää. Sitäpaitsi mitä rupsahtanaisuuteen tulee, on paljon mahdollista että sinä sen ikäisenä oot ollu monta vuotta 1½m maata naaman päällä.


    • Tunkkapussi__

      Ainakin pärjäävät taloudellisesti toisin, kun minä.

    • Magisteri

      Kike Elomaa on röntgenhoitaja ja yrittäjä. Kiken julkkisvuodet ovat ennen tätä yli 30 vuoden takana, joten ei hän pelkästään bodarina päässyt eduskuntaan ties monennella yrittämällä.

      • erghcfgy

        Juu ja Lenita Airisto on DiplomiEkonomi.


    • jannejokinen38v

      kyllä ne kateelliset ja köyhät ja rumat ovat niitä finninaamoja teinityttöjä tälläkin palstalla.

    • iuiuyouyouy

      Hahhah vittu ekonomi ja 60-luvulta. Saanu pennikään palkkaa oman alansa duunista. Asukoon vaikka missä palatsissa, rahat tullu juorulehdiltä. Ja toinen pn röntgenhoitaja, mikä saavutus

      • olom

        Väärin! Bisnesnaisena se on omaisuutensa tienannut, hyvin menestyneenä nimittäin.
        Että silleen.


    • Miksi häiritsee miten muut tykkää elää.

      • Kateus.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      343
      2799
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      65
      2266
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1949
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      65
      1581
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1532
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      69
      1129
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1019
    8. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      261
      950
    9. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      7
      918
    10. 39
      800
    Aihe