mikä on kun taidot ei riitä?

wb1

Osakkeenomistajana vituttaa kun osinkoja ei tule mutta raha kelpaa kyllä. Laitetaas tähän taas jokaisen laiskan finnairilaisen aamujumppa, jotta päivä lähtee käyntiin ja jos vaikka vois tehdä tuottavaakin työtä että tulee meille omistajillekin hieman tuottoa.

https://www.youtube.com/watch?v=KofosWccOBg

3

151

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tippare

      Mitä työtön luuseri? Mitä sinä töistä jankutat kun et ole tehnyt mitään useaan vuoteen muuta kun juonut kiljua kelan rahalla.

    • valtioOhjaaNurin

      Johdon bonukset ensin, omistajat viimeiseksi eli ei koskaan.
      Myy pois koko roskayhtiö. Kanteita finnairia kohtaan nostettu paljon kun kaikkea laitonta harrastaa. Tulee alas varmasti, kun johtoporsaat ovat siirtäneet rahat panamaan.

      • lopetajoolavi

        Katkeran entisen laiskan mekaanikon jupinaa! Aiotko olla hautaan asti katkera entistä työnantajaasi kohtaan?
        Laitapa linkki muutamaan kanteeseen. Vai köykö niin kuin aina kun täällä pyydetään lisätietoja jostakin, niin nimettömät puskista huutelijat häviävät kuin pieru saharaan?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      183
      1994
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      158
      1402
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      223
      1020
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      71
      907
    5. 58
      878
    6. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      70
      810
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      47
      803
    8. 93
      767
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      200
      687
    10. Martinan alamäki jatkuu

      Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      656
    Aihe