Kukkalaatikot

Kuka on keksinyt niin typerän idean , että laittaa pylväisiin kukkalaatikoita, jotka ei näy puiden siimeksestä mihinkään? Nyt huomasi, kun puista alkaa lehdet putoilemaan.
656
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Niin, ja rumiakin vielä ovat.

Äänestä

Erittäin rumia ja varmaan halpoja, ei paljon viihtyvyyttä lisänneet

Äänestä

Ne ripustettiin liian korkealle, ei niitä noin kukaan huomaa. Ainakin metri alemmas jos halutaan että ne joku näkee.

Äänestä

Tarvittiinko noita ollenkaan. Jyväskylästä kopioitu idea. Siellä sentäs oli isot ja upeat kukat näihin kuihtuneisiin kukkiin verrattuna

Äänestä

Jaha, tästäkin asiasta joku voi mielensäpahoittaa....

Äänestä

Nyt pääsee kukkien kastelijat jäädyttämään suosittua viiskulman luistinrataa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pelarguunia kirjoitti:

Kuka on keksinyt niin typerän idean , että laittaa pylväisiin kukkalaatikoita, jotka ei näy puiden siimeksestä mihinkään? Nyt huomasi, kun puista alkaa lehdet putoilemaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu