Näin se maaima muuttuu, naisia kähmitään takapuolesta lavoilla. Käytöstavat ovat menneet täysin miehiltä.
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-2000001272538.html
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-2000001272538.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
https://www.youtube.com/watch?v=XOKmF5LNbtQ
https://www.youtube.com/watch?v=bOvHpDoI3EU
Sanokaa nyt, mikä siinä perseelle taputtelussa on NOIN kauheaa? Vaikutatte todella kireä pipoisilta mammoilta. Ehkä pipon löystyttäminen voisi tehdä hyvää?
Eiköhän nää ole lähinnä niitä joiden persettä ei pahemmin ole taputeltu viimeisiin vuosikymmeniin.
Istumassa ollut tuntematon mies kouraisi takamusta kerran baarissa, kun kävelin ohi. Kouraisi oikein kunnolla, niin että sattui. No mullapa oli viinilasi ja iso lasi jäävettä kädessä, joten kaadoin tämän "herrasmiehen" housuille sen vesilasin ja totesin, että "Oho, lipsahti kun niin hämmennyin tuosta huomionosoituksesta. Mutta tämä varmaan vilvoittaa mukavasi jalkoväliäsi, kun tunnut käyvän turhan kuumana."
On minua muulloikin kourittu, mutta niillä kerroilla en ole jaksanut hermostua. On ollut kyseessä hellä hipaisu tai läpsäisy ja olen ottanut sen lähinnä huumorilla. Kulmia olen ehkä kohottanut ja katsonut kysyvästi tai todennut että "tuolla taktiikalla et tätä persettä saa". Mutta tuo äskeisen tapauksen urpo oli kyllä sen verran hävytön että oli pakko vähän kouluttaa.
Kähmiä siis mielestäsi hyvin voi?
Onhan se kamalaa. Perse on omistajansa omaisuutta ja sen käytöstä päättää omistaja tai käyttöoikeuden haltija.
..ja käyttöoikeuden haltija vois antaa vastikkettakin, oikeuden käytää peppua jollekkin toiselle ilman vuokraa... jne.
Minua saisi Leif kouria ihan miten paljon haluaa. Ihanan aurinkoinen mies jolla pilkettä silmissä.
Todella suosittu esiintyjä ja lavat täyttyy kun hän tulee esiintymään.
Leif on ihana, yleisönsä palvelija, eikä muutu. Annelin ansiosta pysyy nöyränä poikana.
http://www.mtv.fi/viihde/musiikki/artikkeli/leif-lindeman-ja-anneli-mattila-sopivat-kahmimiskohun-anteeksipyynto-otettu-vastaan/6097910
Julkisuus tekee hyvää https://www.facebook.com/AnneliMattilaOfficial/?fref=ts
https://www.youtube.com/watch?v=p4nmaN9sTyo
Taitaa tämä mattilantyttö hakea omalle jo unholaan painuneelle uralleen nousua Leifin kustannuksella. Yököttää tämä nykyisin niin yleinen somepaskanjauhanta joka asiasta kun kaikilla on olevinaan oikeus mielipiteisiinsä jotka on lauottava bittiavaruuteen koska mä nyt vaan voin sanoa mitä haluttaa! Tuollaiset pyllynpuristelut voi hoitaa kahden kesken puhumalla eikä kuuluttamalla niitä koko maailmalle! Ja olis onnellinen että joku vielä haluaa puristella. Kun se loppuu on keikat auttamattomasti ohitse paitsi jos olet paula koivuniemi tms.
Leiffinä tekisin rikosilmoituksen kunnianloukkauksesta. Avoimesti nimellä syyttely on ala-arvoista. Kas kun ei akka syyttänyt raiskauksen yrityksestä.
No, Leif tuskii kähmii enää lavalla naisia, mikäli aikoo jatkaa uraansa.
Mediatemppu
Missä ne kädet tulisi tanssiessa pitää jos ei vastapuolen kannikoissa? Utareissa?
Kerran sattui tanssiin nainen, joka sanoi että voisitko laittaa kätesi alemmaksi. Seuraavaki kysyi, haittako sinua, että olen näin märkä.
Danny on aina valmis.
Minä olisin Lefana kähminyt etupuolta.
Samalla kohulla olis päässy parempaa paikkaa koittaan...
Kyllä Mattilan tyttö nyt näytti mikä nirppa on ja ihmetyttää yleensäkin naiset jotka tällaisista numeron tekee. On kaksi eri asiaa "kouriiko" röyhkeästi vaan hipaiseeko hellästi. Itse olen ollut miesvaltaisessa työmaailmassa töissä eikä tuollaiset hipaisut eikä myöskään "miesten jutut" ole elämää pilannut, huumorilla on menty.
Kyllä nyt Mattilan tyttö teki raukkamaisen tempun toiselle julkisuuden henkilölle.
Yleensä nuo esiintyvät taiteilijat ovat tuttavallisia ja kohteliaita toisilleen.
Inhottaa tuollainen toisen maineen pilaaminen jostain käden hipaisusta. Kyllä jatkossa kierrän kaukaa paikat jossa tuollainen Mattila esiintyy.
Sama juttu , kun en mene hänen keikoilleen , niin on taas yksi "miespuolinen kourija " sillä keikalla vähempänä. Koittas nyt vaan Mattila ihan muutoin pysyä pinnalla.
Mehän ei voida kuin arvailla.
Olisko takana ollut jotain henkilökohtaista?
Toi hipasu ei ollut pelkkä hipasu?
Oliko sitä kestänyt jo pitempään ja nyt tuli mitta täyteen?
Ei voida tietää. Uskomattomalta tuntuu että hommassa ei olis jotain muutakin kuin tämä "hipasu"
Aikasempia henkilökohtaisia erimielisyyksiä, jotain suhinoita tai vastaavaa.
Ikävä tilanne molemmille osapuolille.
Kulttuurierosta johtuva väärinkäsitys.
Mustalaisverta virtaa Mattiloissakin.
ala-arvoista pilata toisen uraa jollain takapuolen läpsäytys lausahduksella. voisihan nämä sopia kahden keskenkin eikä somessa huutamalla. tuntui olevan tämän päivän tapa huudella ja riehua somessa jokaisesta itseänsä koskevasta vääryydestä ja kerätä sympatiapisteistä.
Joo taas nähdään, että ei maailma ole miksikään muuttunut vaikka somet kaikki uutuudet keksitty. Tuo on sitä samaa kuin kirjoitetaan lehden yleisönosastolle kitinät.
Molempien tyttöjen maine kasvoi.
No, maine kasvoi mutta negatiivisessa mielessä. Näistä jutuista usein seuraa että saa kekseliäältä tanssikansalta jonkun näpsäkkään lisänimen itselleen.
Näin se maailma muuttuu, miehiä kähmittäiin ennen takapuolesta lavoilla. Käytöstavat ovat kadonneet täysin naisilta.
Noloa Mattialantytöltä.
Mediatemppu
Niin no tämä oli se vähempiarvoinen Mattila joksi tääläpäin häntä tituleerataan.
Anne on se oikee Mattila.
No niiin. Kyllä täällä meilläpäinkin jo tituleerataan :). En vaan viitsi tähän laittaa sitä titteliä vaikka onkin oikein osuva juttu.
Onks tällä Mattilalla millanen perse?
öööh mieluummin kohdistan katseeni leiffiin , joten täytynneen
käydä hänen keikalla vähän "taputtamassa olalle", kun sopiva paikka osuu kohdalle. Leiffin keikat : http://tanssi.net/fi/s/s7096.html
Tiukka
Tai PekkaNiska nostaa tämänkin jo kuopatun ketjun.