Kuka hukku

Taas luontainen poistuma paperimies hukku kankarikseen.
4355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ei hukkunut.

Äänestä

Vai hukku.

Äänestä

Veneen kaatumisella onnellinen loppu – mökkiläiset kuulivat avunhuudot
Uutiset1.10. 18.33

Jämsän Seutu
Vaikka mies joutuikin lauantaina kello 17 jälkeen Haavistossa Kankarisvedellä veden varaan, tarinalla oli onnellinen loppu.

Lasikuituisen veneensä kaaduttua mies joutui veden varaan ja alkoi huutaa apua. Lähistöllä sijaitsevalla mökillä oli hänen onnekseen pariskunta, joka kuuli huudot ja hälytti paikalle apua. Mökillä ollut mies yritti ensin omalla veneellään pelastaa veden varassa olleen miehen, mutta se ei onnistunut. Lopulta mies saatiin pelastetuksi palokunnan veneellä.

Veden varaan joutunut mies oli kylmettynyt, mutta selvisi lopulta mökkiläisten toiminnan ansiosta säikähdyksellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sappikas kirjoitti:

Taas luontainen poistuma paperimies hukku kankarikseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu