Corsa vinkuu

Corsailija

Käännyttäessä oikealle vink vink ääntä kuuluu. Ei varmaankaan oo remmi koska se kuulostaa tulevan jostain renkaiden suunnasta. Mikähän mahtaa olla probleema kuivat nivelet vai jotain muuta?

6

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • silakkaa

      Sorsat vinkuu aina näin syksyisin!

    • F-U-idiot

      Lopeta sen kärsimys ja vie se paaliin.

      • egonsa.kullakin

        Eikä syystä s24:ää sanota vessanseinäksi voi hyvänen aika että on ihana palsta. Aivan sama minkämerkkinen auto ja jos vikaa etsii niin se on aina merkki ja malli ja käsketään paalata se romu tai muuta vastaavaa. Hyvä se on anonyyminä huudella ruokottomuuksia tosielämässä tärisisit paskat housussa.


    • vikatarjouksia

      Nivelet pitävät ääntä heitteissä ja heiluteltaessa koria. Jos vink vink kaarteissa kuulostaa oikeasti siltä ääneltä niin tulisi mieleen jarruista lähtevä sivuääni. Kokeile kevyesti painaa jarrua kun tuo ääni tulee... Ja jos ei suurta vaikutusta sillä ole ja ääni tulee aina samaan suuntaan kaartaessa niin kyse voisi olla vikatilaan orastavasta pyöränlaakerista.

      • corsailija

        Ok kiitos


    • EnSuositteleKeulimista

      Itse lähtisin vikojen kanssa kysymään ihan autokorjaamosta, siellä on oikeat ammattilaiset jotka voi vaikka koeajaa ja varmalla tietävät jos on vikaa, jos auto olisi Volkswagen tai Audi niin sanoisin heti suorilta että kyseessä on ominaisuus, niissä kun jopa mutteriohjaus on ollut innovaatio, tehdas kun päätti että kuskit tykkää jos ohjaus on porrastettu eikä lineaarinen kuten kaikissa muissa romuissa joilla me köyhät ajetaan. Mutteriohjauksen saa vain Audilta, ajattele sitä ei muut osaa valmistaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      182
      7732
    2. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      141
      5302
    3. Vasemmistoliiton Minja Koskela ihailee suunnattomasti Maduroa

      Minjan mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita vasemmistodiktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen. https:/
      Maailman menoa
      87
      4145
    4. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      59
      2812
    5. Koska mennään retkeilemään?

      pusi pusi 😗
      Ikävä
      282
      2449
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      133
      2336
    7. Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota

      Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v
      Maailman menoa
      575
      2165
    8. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      81
      2142
    9. Persuilla paniikki, kun diktaattorit yksi kerrallaan kaatuvat

      Hallapersut halusivat sivarineidostaan sotilasjuntan komentajan Suomeen, jotta persuaatteen mukaiset puhdistukset olisi
      Maailman menoa
      10
      1934
    10. Laittaisin whatsuppissa viestin

      Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.
      Ikävä
      72
      1184
    Aihe