Corsa vinkuu

Corsailija

Käännyttäessä oikealle vink vink ääntä kuuluu. Ei varmaankaan oo remmi koska se kuulostaa tulevan jostain renkaiden suunnasta. Mikähän mahtaa olla probleema kuivat nivelet vai jotain muuta?

6

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • silakkaa

      Sorsat vinkuu aina näin syksyisin!

    • F-U-idiot

      Lopeta sen kärsimys ja vie se paaliin.

      • egonsa.kullakin

        Eikä syystä s24:ää sanota vessanseinäksi voi hyvänen aika että on ihana palsta. Aivan sama minkämerkkinen auto ja jos vikaa etsii niin se on aina merkki ja malli ja käsketään paalata se romu tai muuta vastaavaa. Hyvä se on anonyyminä huudella ruokottomuuksia tosielämässä tärisisit paskat housussa.


    • vikatarjouksia

      Nivelet pitävät ääntä heitteissä ja heiluteltaessa koria. Jos vink vink kaarteissa kuulostaa oikeasti siltä ääneltä niin tulisi mieleen jarruista lähtevä sivuääni. Kokeile kevyesti painaa jarrua kun tuo ääni tulee... Ja jos ei suurta vaikutusta sillä ole ja ääni tulee aina samaan suuntaan kaartaessa niin kyse voisi olla vikatilaan orastavasta pyöränlaakerista.

      • corsailija

        Ok kiitos


    • EnSuositteleKeulimista

      Itse lähtisin vikojen kanssa kysymään ihan autokorjaamosta, siellä on oikeat ammattilaiset jotka voi vaikka koeajaa ja varmalla tietävät jos on vikaa, jos auto olisi Volkswagen tai Audi niin sanoisin heti suorilta että kyseessä on ominaisuus, niissä kun jopa mutteriohjaus on ollut innovaatio, tehdas kun päätti että kuskit tykkää jos ohjaus on porrastettu eikä lineaarinen kuten kaikissa muissa romuissa joilla me köyhät ajetaan. Mutteriohjauksen saa vain Audilta, ajattele sitä ei muut osaa valmistaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      412
      3179
    2. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      88
      2348
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      1
      2319
    4. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      21
      1970
    5. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      181
      1504
    6. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      10
      1339
    7. Sukupuolen merkitys elämässäsi?

      Jäin tuossa toista ketjua lukiessani miettimään seuraavaa ... Kuinka paljon koet sukupuolesi vaikuttavan/vaikuttaneen el
      Sinkut
      201
      1139
    8. Kyllä minua hävettää nainen tämä tilanne

      niin kuin se teki silloin aiemminkin. Monellakin tasolla ei minulta sopivaa. Herätät minussa vain niin vahvoja tunteita,
      Ikävä
      44
      1072
    9. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      92
      979
    10. Iltalehden evästeasetukset

      No nyt pomppas! Avasin Iltalehden sivut ja niin kuin silloin tällöin sattuu, sivusto kysyi evästeasetuksia, joihin ylee
      Maailman menoa
      112
      946
    Aihe