Tulee mieleen Prinsessa Victoria nuoruusvuosinaan näistä kuvista. Varsinkin punainen puku ylään Catherinen käsivarret ruman laihat .- Samoin kuvassa jossa on vaalean harmaa kietaisutakki ja pitkäthousut, reidet ihan sairaan laihat :(
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-2000001274728.html
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-2000001274728.html
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kiinnostaako muka ketään keskustelu ko. aiheesta?
Psst, pikku vinkki sulle. Jos otsikko tai aloitus ei kiinnosta, voit vapaasti siirtyä muualle etsimään mielenkiintoisempaa tekstiä.
Joo, liian laiha on.
Mutta jos kuvaa katsoo anorektikko, on Katti liian lihava vieläkin.
Jos ei haukuta lihavaksi, niin sitten laihaksi, ottamatta lainkaan huomioon ihmisen mahdollisia sairauksia tai perintötekijöitä.
Uskon haukkujilla olevan itsetunto-ongelmia oman kehonsa kanssa ja jotkut vaan ei osaa olla haukkumatta muita.
Minä tykkään kuninkaallisista. Niin kaunis ja tyylikäs on hän, hieno matkapuvusto. Hoikka on mutta hän haluaa olla. Liekö Catherine sopeutunut jo tuohon varmaan melko yksinäiseen hovielämään. Onhan hänellä rakas miehensä. Onnea vaan heille jatkossakin...😌
Joo mutta ei Catherine NOIN laiha ole ennen ollut. Mahtaakohan esilläolo ja edustaminen tehdä liian kunnianhimoiseksi ja kun kehutaan kauniiksi niin menee painonvartiointi liiallisuuksiin? Kukahan sanoisi hänelle että vähän sais olla lihaa enemmän luiden päällä jotta rentoutuisi. Jatkuva painonvahtiminen aiheuttaa anoreksian.
Kauniita vaatteita on, mutta vaatteet alkavat roikkua kuin henkarin päällä. Ei ole muotoja enää ollenkaan. Eivätkö jo huolestu hovissa? Syytä olisi. Hänhän on kahden pienen lapsen äiti ja heidänkin kanssaan pitäisi jaksaa.
Mahtaako enää hormonitkaan toimia normaalisti kun on painoindeksi noin alhainen? Eipähän ole heti ainakaan raskaana....
Olen aikanaan seurannut läheltä nuoren naisen anoreksiaa ja tunnistan kyllä anorektikon jo kauas.
Tossun alla , pelkää ja varoo ettei ole suositumpi kuin miehensä ettei mies tule kateelliseksi .kauheaa tuollainen
Väsyneen riutuneen näköinen välillä
Laiha painaa vain 45 kg . On sentään ajka pikä
Näkyyhän tuo luurankomaisuus
Onhan sitä muistaakseni ollut jo aikaisemmin ennen lasten syntymää kirjoittelua Katen anoreksiaongelmista. Eipä noilla kuninkaallisilla ole muuta tehtävää kuin edustaa, olla muotitalojen ja rättifirmojen tuote-esittelijä ja mannekiini.
Mahtaa se loppujen lopuksi olla stressaavaa, tylsää. Ei heidän taritse oikeastaan osata mitään. On pukijat, meikkaajat, kampaajat ja kaikki mahdolliset avustajat. Riittää kun muistaa hymyillä, kävellä ja tietenin arvoon sopivat käytöstavat.
Se mitä päässä liikkuu ei merkitse mitään. Harvoin edes sanoilla on merkitystä puhumattakaan, että saisi niitä tuota esille.
Sama on pääministerimme.mielipide 7.6. 22.
Kappas vaan. Personar trainer taitaa käyttää samaa ohjelmaa Catherinille kuin Sannalla. Painonnosto, leuanveto ja punnerrukset ovat tuoneet habaa esiin.
Todella kauniita asuja hän käyttää edustaessaan.
Yllättävän hoikkia kaikki Iso-Britanian kuninkaalliset jotka edustavat kuningashuonetta. Edvardkin perheineen hyvin hoikkia. Itse kuningatarkin laihtunut aivan valtavasti kahdessa vuodessa.