Onko se vaikeaa CDTI 1.9 automaattiin? Starttejahan saa vajaalla parilla satasella.
Eli monenko tunnin savotta korjaamolla?
Startin vaihto
6
3242
Vastaukset
- tule.hyvämies.järkiisi
Savottapa hyvinkin. Nimittäin risusavotta, kun joutuvat keräämään kaikki harakanpesät ja majavanraadot pois ennen varsinaisen työn aloittamista. Miksi muutenkaan menisit vaihtamaan osaa, joka jo itsessään on pari kertaa kalliimpi kuin koko kosla. Siihen sitten vielä työt päälle, niin olisit samaan rahaan ostanut vaikka viisi samanlaista ooppelin p*skaa tilalle. Tai sitten ihan vaan vaihdat oikeaan autoon, jos et ole vielä aivan täysin mennyt ooppeleinesi yläkerrasta pilalle.
- kljjui
Kaveri todennäköisesti kaipaisi Älykästä vastausta ongelmaansa.
Mikä lienee ongelmasi,todennäköisesti henkinen,hoitoa on tarjolla.tartu siihen.
- dfgdstjfdjh
Joo aika edullisesti noita saa netistä. Tietenki riippuen että millä koneella sulla Zafira on. Eihän se ole mahdoton homma vaihtaa.
http://www.mister-auto.fi/fi/starttimoottori/opel-zafira-1-9-cdti-88kw_v18691_g2.html- Vääntäähonosti
Tää on tietty 1000 litrasella nitrometaani koneella ja 45mm madalluksin.
- niksmanni
Mulla on GSi Kadetissa sama kone. Vääntöä löytyy jo alakierroksilla enemmän kuin pienestä kylästä.
- Vääntäähuonosti
Tuon Misterauton sivulta juurikin katsoin noita starttimoottorin hintoja. kiitos vaan! CDTI 1.9 ja automaattiloota. Todellakin kiinnosti aluksi vain sen startin vaihtoaika. No, se selvisi, se on puolitoista tuntia.
Ja "tule.hyvämies.järkiisi": Sinulla tuskin on varaa niin hyvään autoon, jolla ajelen ja jota joskus korjailen, eli haista sinä, hiton pöljäke, pätkä vattu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1454015Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville643690Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122974Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1152564- 1752236
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa321574Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka491447- 541272
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih161063Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1111055