Onko se vaikeaa CDTI 1.9 automaattiin? Starttejahan saa vajaalla parilla satasella.
Eli monenko tunnin savotta korjaamolla?
Startin vaihto
6
3262
Vastaukset
- tule.hyvämies.järkiisi
Savottapa hyvinkin. Nimittäin risusavotta, kun joutuvat keräämään kaikki harakanpesät ja majavanraadot pois ennen varsinaisen työn aloittamista. Miksi muutenkaan menisit vaihtamaan osaa, joka jo itsessään on pari kertaa kalliimpi kuin koko kosla. Siihen sitten vielä työt päälle, niin olisit samaan rahaan ostanut vaikka viisi samanlaista ooppelin p*skaa tilalle. Tai sitten ihan vaan vaihdat oikeaan autoon, jos et ole vielä aivan täysin mennyt ooppeleinesi yläkerrasta pilalle.
- kljjui
Kaveri todennäköisesti kaipaisi Älykästä vastausta ongelmaansa.
Mikä lienee ongelmasi,todennäköisesti henkinen,hoitoa on tarjolla.tartu siihen.
- dfgdstjfdjh
Joo aika edullisesti noita saa netistä. Tietenki riippuen että millä koneella sulla Zafira on. Eihän se ole mahdoton homma vaihtaa.
http://www.mister-auto.fi/fi/starttimoottori/opel-zafira-1-9-cdti-88kw_v18691_g2.html- Vääntäähonosti
Tää on tietty 1000 litrasella nitrometaani koneella ja 45mm madalluksin.
- niksmanni
Mulla on GSi Kadetissa sama kone. Vääntöä löytyy jo alakierroksilla enemmän kuin pienestä kylästä.
- Vääntäähuonosti
Tuon Misterauton sivulta juurikin katsoin noita starttimoottorin hintoja. kiitos vaan! CDTI 1.9 ja automaattiloota. Todellakin kiinnosti aluksi vain sen startin vaihtoaika. No, se selvisi, se on puolitoista tuntia.
Ja "tule.hyvämies.järkiisi": Sinulla tuskin on varaa niin hyvään autoon, jolla ajelen ja jota joskus korjailen, eli haista sinä, hiton pöljäke, pätkä vattu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.105306- 852905
- 462802
Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei132160- 252141
- 492053
- 431914
Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa -kaudesta
Unelmia Italiassa -sarja on ollut supersuosittu ja uutta kautta on odotettu. Nyt on tullut se aika, että TV-katsojat pää71893Lähtisitkö Erikoisjoukot-leirille? Yksi kokelas paljastaa karun totuuden kulissien takaa
Erikoisjoukot realityssä kokelaat kohtaavat omat henkiset ja fyysiset rajansa. Nyt yksi kokelas paljastaa karun totuuden171811Salatut elämät: Lola Odusoga -paljastus - Tämä suosii tiettyjä Salkkarit-faneja!
Salatut elämät vetää katsojia tv-ruudun äärelle jaksosta, kaudesta ja vuodesta toiseen. Tähän mennessä sarjaa on nähty j71811