Riccar 9170 mpelukoneen korjaus

smauno

Meni rikki muovinen ratas, kuulemma tyyppivika kestänyt kyllä 25 vuotta! Siinä jalan kohdalla, "alla". Ratas maksaisi 15€ vaihto 100€ jos olisi ohje, vaihtaisin itse!
Monista laitteista on tehty YouTubeen video, olen purkanut ja kasannut nyky älykännyköitä rikkomatta niitä, kun näkee järjestyksen?

14

1278

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • smauno

      Piti olla, ompelukoneen!

    • iso_midintti
    • midi_net_ti

      huollossa löytyy ja kysyä voi
      http://www.husolux.fi/huolto.html

    • netti_midi
    • netti_midi
    • smauno

      Eihän sitä maailman ääriin viitsi lähettää! Asun Uudenmaan ja päijäthämeen rajalla ja käyttäisin huollossa voisin tilata rattaankin, jos joku on ennenkin laittanut, en halua sellaiselle joka opettelee ja pähkäilee tuntikaupalla?

    • bertill

      Laita se koneesi verkonpainoksi,jos harrastat kalastusta.

      • Partill

        Bertilliä vit.ttaa, olet jonkun muun moskan edustaja?
        Nyt jos etsii varaosaa, nämä huollon mulkerot sanoo, ettei varaosia myydä asiakkaille, kun ei tiedä mitä ne tekee?? Ei kuulemma niin paljon löydy ostajalta rahaa, että he möisi?


    • veikko25

      Itse olen korjannu ensin kakskomponentti liimalla ja fiilannu hampaat ei kestänyt kauaa.tikka kone kyseessä halpa varaosa uusi oli alumiinia kesti kunnes ostin uudemman koneen.Kyll sää itte osaat korjaa jos on kärsivällisyyttä ja työkaluja??

    • Kuha88

      Tuo tänne insinöörille niin tilaan osan, vaihdan, säädän ja huollan halvalla.
      [email protected]. Helsinki

    • omistuista_kerrassaan

      "tyyppivika kestänyt kyllä 25 vuotta"

      Miten sitä ollenkaan sitten on voinut käyttää, jos vika on ollut siinä jo 25 vuotta? Siis seissyt turhan panttina neljännesvuosisadan?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      125
      6639
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      54
      5702
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      79
      4438
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      89
      4331
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      128
      4136
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      84
      1476
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      352
      1309
    8. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      30
      1284
    9. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      81
      1277
    10. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      37
      1015
    Aihe