Vasemmistoliiton kansanedustaja poseeraa tappajan

Vasemmistoliiton kansanedustaja poseeraa tappajan rinnalla, mutta vaatii ääriryhmien kieltämistä.
tuleekohan sanktioita? jos ei niin suomessa ei ole tasa-arvoista demokratiaa


http://www.nykysuomi.fi/index.php/2016/10/06/milloin-vasemmistoliitto-kielletaan-aariryhmana-kansanedustaja-poseeraa-tappajan-rinnalla/
2184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Hohhoijaa, taitaa tulla pakkasyö sääennustuksen mukaa.

Äänestä

Linkki ei auennut, mutta eikös persujen kansanedustaja Olli Immonen poseerannut Elielinaukion (tulevan) tappajan kanssa samassa kuvassa toissa kesänä...

Äänestä

Kansantuomioistuin on Helsingissä huutoäänestyksellä tuomionsa antanut eikä valitusoikeutta ole. Ennen vanhaan tappajaksi kutsuttiin jos oli taposta tuomittu mutta nykyään, erityisesti vasemmisto, kutsutaan nimeltä mainiten jo kun on vasta esitutkinta menossa. No, eipä vassareita ennenkään tosiseikat ole häirinneet.

Äänestä

asia etenee eduskunnan käsittelyyn samoin kun 100v linnanjuhlien puuhapetenkin

Äänestä

Kukaanhan ei voi etukäteen tietää kenestä tulee tappaja!
Asia olisi aivan eri jos kyseinen kaveri poseeraisi kuvassa sen jälkeen kun joku on jonkun tappanut!
Saatathan sinäkin olla tietämättäsi jossakin kuvassa jossa on muitakin ihmisiä ja joku heistä myöhemmin osoittautuu tappajaksi, eikös vaan?

Äänestä

vaalikampajoini on alkanut! takku ja varis tsemppaa kettutyttöjen kera

Arhinmäki siellä kantoi AFA:n eli Anti-Fasistische Aktion -terrorijärjestön banneria. K.o. järjestö on syyllistynyt mm. Saksassa kymmenien poliisien ja fasisteina pitämiensä toisinajattelijoiden murhiin ja pahoinpitelyihin, sekä lukemattomaan määrään tuhopolttoja ja vandalismia.
AFA on Saksan viranomaisten toimesta luokiteltu samaan kategoriaan yhteiskunnalle vaarallisia väkivaltaisia liikkeitä kuin oikeisto-ekstremistiset skinijengit ja ääri-islamistiset terrorijärjestöt. Saksan turvallisuusviranomaiset pitävät sitä siis terrorijärjestönä.
Ja Suomessa vasemmistopoliitikot kantelevat surutta sen lippuja/merkkejä julkisesti (Arhinmäen ohella ainakin Dan Koivulaakso ja Li Andersson).
Onko TImo soini nähty esiintymässä musiikkivideolla yhdessä jonkun natsimurhaajan kanssa kantaen natsien SA-joukkojen tunnuksia? Ei, mutta Arhinmäki on esiintynyt nyt samalla videolla vasemmistolaisen murhaajan kanssa kantaen vastaavan ääri-vasemmistolaisen katuterrorijärjestön

Äänestä

Tämä maahanmuuttaja ja huom vasta " epäilty ei tuomittu" on kokenut Suomessa rasismia ja tässä seuraukset. Suomen tulee antaa islamin uskolle ja maahantulijoiden enemmän taloudellista tukea. Sillä pääsisimme näistä tapauksista.
Ja rajat auki sekä perheen yhdistäminen käyntiin.

SDP

Äänestä
  • Toivottavasti tämä oli läppä?

    Äänestä

  • Ei+todellakaan+ole.+Meidän+on+tuettava+näitä+oikeasti.+Rahat+saadaan+siihen+kiristämällä+veroja+esim.+Yrittäjiltä.+Jotka+ovat+päässeet+livahtamaan+näistä+talkoista+ulos.+Nyt+työttömät+ja+eläkeläiset+maksavat+kaiken+kun+yrittäjät+löhöilee.+Yritysvero+45%+pääomavero+70%+niin+saamme+tasattua+edes+vähän+tuloja.+Sitten+voimme+kotouttaa+pakolaiset+ja+antaa+heille+suuremmat+käyttövarat+ym.+Siellä+on+niin+kovaa+osaamista+että+suomi+hyötyy+tästä+kun+pääsevät+vain+töihin+ja+yrittämään.+Suomalaiset+yrittäjät+ja+yritykset+ovat+vielä+ihmeissään+kun+nämä+näyttää+miten+menestytään+ja+työllistetään.SDP

    Äänestä

  • Sosialisti kirjoitti:

    Ei+todellakaan+ole.+Meidän+on+tuettava+näitä+oikeasti.+Rahat+saadaan+siihen+kiristämällä+veroja+esim.+Yrittäjiltä.+Jotka+ovat+päässeet+livahtamaan+näistä+talkoista+ulos.+Nyt+työttömät+ja+eläkeläiset+maksavat+kaiken+kun+yrittäjät+löhöilee.+Yritysvero+45%+pääomavero+70%+niin+saamme+tasattua+edes+vähän+tuloja.+Sitten+voimme+kotouttaa+pakolaiset+ja+antaa+heille+suuremmat+käyttövarat+ym.+Siellä+on+niin+kovaa+osaamista+että+suomi+hyötyy+tästä+kun+pääsevät+vain+töihin+ja+yrittämään.+Suomalaiset+yrittäjät+ja+yritykset+ovat+vielä+ihmeissään+kun+nämä+näyttää+miten+menestytään+ja+työllistetään.SDP

    EI ne työllisty ja mitään osaamista siellä ei ole mitä me tarvitsemme.

    Suomen teknologia insinöörit ovat maailman parhaimmistoa, joten huit hait sinun apina osaamisellesi. Koodaamisesta eivät ole kuulleetkaan, joten hei hei niillekin taidoille. Suomalainen ylä-asteen oppilas on lahjakkaampi ja osaavampi kuin maahantunkeutunut yli-ikäinen partalapi ikinä. Otathan huomioon, että heillä ei ole mitään todistuksia. Puheet koulutuksista ovat heidän omia kertomuksiaa, mitä ei voida millään todistaa. Jos puheet ovat samaa luokaa kuin oikeat iät, niin paskan myivät tässäkin. Siinähän työllistät noita kavereita, ennustan samantien että konkurssit kasvavat tässä maassa, kun otetaan oikein "osaamista" käyttöön.. xD

    Ei voida mitään "hiekkalaatikko insinööriä" laittaa rakentamaan taloja Suomessa, kun apina ei tiedä edes mikä on vesieristys tai osaisi edes lukea suomalaisia piirrustuksia. Osaamista, kyllä joo.. olen rakentanut satoja hiekkakakkuja lampaita paimentaessani. Tosin en tiedä mikä on lapio?? Viiuuu viiuu viiuu..

    Ei näistä apinoista töihin täällä ole, eivätkä sitä varten ole tänne tulleet. Ne jotka työllistyvät ovat siivoojia ja tai kauppojen kiireapulaisia.

    Ai niin, kieli ongelma? Apinahan oppii sitä banaania syödessään, noh, aikaahan niillä loisilla on, kun kaikki tulee kuin manulle illallinen. Jännä nähdä miten tuokin etenee, kun eivät osaa edes omalla äidinkielellään kirjoittaa tai lukea. Monilahjakkuus skippaa tämmöiset alkeelliset taidot ja siirtyy suoraan töihin, eisk jeh?

    Äänestä

  • Miksi meidän pitää pelätä? Onko pääasia että vasemmisto ei joudu pelkäämään, mutta muiden tulee pelätä vasemmistoa ja heidän terroristi kavereitaan?

    Äänestä


Jaa, eihän tuota tappoa ollut tapahtunutkaan videon teon aikoihin!
Eikä kansanedustaja edes poseeraa missään vaiheessa myöhemmän rikoksen tekijäksi epäillyn rinnalla.

Tässä yritetään ilmeisesti verrata musiikkivideota persukansanedustaja Immosen poseeraukseen SVL:n porukan kanssa. Siinä joukossahan oli useita rikollisia, mukaan lukien nyttemmin Elielinaukion taposta epäilty natsiaktivisti.

SVL:n kieltämistä on muuten vaatinut myös persunuorten pj Tynkkynen, joka sentään yritti ymmärtää Immosta toissa kesän kohuissa.

Äänestä
  • Aah, elihän se narkki potkun jälkeen vielä viikon. Ihan sama tilanne. :D

    No se narkki nyt oli kuolleena syntynyt muutenkin, mutta ihme kohun sai aikaan.

    Äänestä

  • " se narkki " oli runoilija ja taitelija. Rauhan asialla. Näyttöä mistään päihteistä ei ole. Tämä on oikeiston keksimää soopaa.

    Ota asioista selvää...

    Äänestä

  • Voi kuule, kaikki siinä pallinaaman videolla olleet ovat sinne kutsuttuja ja tuntevat toisensa varis-verkoston kautta. Jokaisella läsnä olleella kansanedustajalla ja miltei kaikilla muillakin on jonkinlainen tuomio. Tiedä vaikka olisivat samassa kokoontumisessa suunnitelleet puheena olevan terrori-iskun. Niin väkivaltainen on jo se videokin.

    Äänestä


  • Sosialisti kirjoitti:

    " se narkki " oli runoilija ja taitelija. Rauhan asialla. Näyttöä mistään päihteistä ei ole. Tämä on oikeiston keksimää soopaa.

    Ota asioista selvää...

    Narkki mikä narkki, eipähän tuhlaa enää veronmaksajien rahoja ja vastarinnassa on yksi sekopää vähemmän. Jotain hyötyä tästäkin.

    Äänestä

Onkohan tämä rasisti-eerikki vaihtanut nimimerkkiä kun jätkää ei näy ei kuulu? On vähän ikävä hänen ennalta-arvaamatonta asennettaan.

Äänestä
  • Taisi eerikiltä mennä jauhot suuhun kun hänelle selvisi, että rasistiset rikokset tapahtuvat ainoastaan turvapaikakshoppailijoiden toimesta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


katsotaanmpa kirjoitti:

Vasemmistoliiton kansanedustaja poseeraa tappajan rinnalla, mutta vaatii ääriryhmien kieltämistä.
tuleekohan sanktioita? jos ei niin suomessa ei ole tasa-arvoista demokratiaa


http://www.nykysuomi.fi/index.php/2016/10/06/milloin-vasemmistoliitto-kielletaan-aariryhmana-kansanedustaja-poseeraa-tappajan-rinnalla/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu