Perkolan rekka säkylästä ajeli tänään 6.10 klo 20:15 vt12 pitkin hollolassa. Tää aivoton apina siellä ratin takana tuli niin törkeästi punasia päin, että vain minun ammattitaito pelasti mun hengen. Tyyppi vielä 10 min myöhemmin toisti tempun lahdessa. Mistä noita kusipäitä sikiää.
perkola Säkylä
ttri
9721
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Silloin kun mennään niin TYRÄT RYSKYY.
Perkolalla on paljon rahaa joten homma toimii. Kuljettajien vuosipalkka siellä 60000€ tai yli.
Kaverinsa Vampulasta tulee tänne huutamaan jos puhutte pahaa.
Ei se oo perkola, vaan Pietilä säkylästä.
Semmoinen ero noissa on, että Pietilässä ajavat suomalaiset ammattilaiset, joilla on korkea moraali ja hyvät työolot, jolloin turvallisuus säilyy paremmin.
Siinä toisessa firmassa on ne jotka eivät muualta saa töitä, tiedän kokemuksesta..
Vampulasta?
Siis rekka? oliko siltä tosiaan perävaunu karannut!
Ja taas löytyi nero jonka pakko päästä viisastelemaan rekka-sanalla. Mikä siinä on rekkajullien liian vaikeaa ymmärtää että rekka tarkoittaa 90:lle prosentille kansalaisista kuorma-autoa jonka perässä on perävaunu? Suurimmalle osalla kansaa on aivan sama tarkoittaako rekka-sana ammattipiireissä puoliperävaunua. Normaaleille ihmisille on myös aivan sama puhutaanko puoli-vai täysperävaunuyhdistelmästä. Ne ovat molemmat kuitenkin kansansuussa vain ja ainostaan rekka-autoja.
Perkolassa on eestinpoikia kuskina , tuskinpa he saavat 60000€ vuodessa pruttona. Palkoista ei saa puhua kertoi eestiläinen kuski . Veikkaan että eestinpoika ajoi risteykseen punaisilla tyyliin mikä on opittu jo kotimaassa että sieltä mennään missä aita on matalin liikenteessäkin.
Taas on sokerikäynti alkanut, ja Perkolan huijaukset vauhdissa.
Alkuasukkaita firmassa lienee aika vähän. Minimaallisesta tervehtimisestä vastaan tullessa päätellen.