Suomalainen kasvattaja

Ghjjjjhhhhhhhj

Näyttää siltä, että mitä "hienompi ja sivistyneempi" suomalainen lastensa kasvattaja on, sitä huonommin lapsia kasvatetaan. Nyt tarvitaan jo poliiseja saamaan jälkikasvu kuriin . Teidän "lapsianne" saa kadulla pelätä, käyvät fyysisesti loukkaaviksi ja sitten vaan vääntelevät naamansa ja huutelevat kun tietävät, ettei mitään seuraamuksia tule.

Veronmaksajien rahoilla näitä paskoja ja teidän saamattomien ja epäpätevien kasvattajien "tuotoksia" sitten hyysätään!

Kyllä on selvää, että vajukki osaa saada lapsen alulle ja sen ulos pängertää, ihan eriasia, osaako kasvattaa edes NORMAALIKSI.

1

137

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AlliumCaeruleum

      Onpa ihmeellistä yleistämistä. Mihin sinä tällä avautumisella oikein pyrit?

      Minun kokemukseni mukaan ne, jotka itse osaavat käyttäytyä hyvin, opettavat sen säännönmukaisesti myös lapsosilleen. Ketkä sinä sisällytät "hienompiin ja sivistyneempiin"?

      Olet ilmeisesti joutunut konfliktiin jonkun itseäsi korkeammassa sosioekonomisessa asemassa olevan perheen lapsen tai nuoren kanssa. Sillä perusteellahan onkin hyvä todeta, että kukaan suomalainen, yhteiskunnassa sinua paremmin pärjäävä ei osaa tai välitä kasvattaa lapsistaan kunnon ihmisiä.

      Oma käytöksesi on todellakin kiitettävää: nimittelet ihmisiä paskoiksi, saamattomiksi ja epäpäteviksi kasvattajiksi ja vajukeiksi. Ovatkohan sinun vanhempasi oikein onnistuneet kasvatustehtävässään?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      176
      1550
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      100
      758
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      725
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      588
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      546
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      126
      546
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      528
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      500
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      493
    Aihe