Suomalainen kasvattaja

Ghjjjjhhhhhhhj

Näyttää siltä, että mitä "hienompi ja sivistyneempi" suomalainen lastensa kasvattaja on, sitä huonommin lapsia kasvatetaan. Nyt tarvitaan jo poliiseja saamaan jälkikasvu kuriin . Teidän "lapsianne" saa kadulla pelätä, käyvät fyysisesti loukkaaviksi ja sitten vaan vääntelevät naamansa ja huutelevat kun tietävät, ettei mitään seuraamuksia tule.

Veronmaksajien rahoilla näitä paskoja ja teidän saamattomien ja epäpätevien kasvattajien "tuotoksia" sitten hyysätään!

Kyllä on selvää, että vajukki osaa saada lapsen alulle ja sen ulos pängertää, ihan eriasia, osaako kasvattaa edes NORMAALIKSI.

1

137

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AlliumCaeruleum

      Onpa ihmeellistä yleistämistä. Mihin sinä tällä avautumisella oikein pyrit?

      Minun kokemukseni mukaan ne, jotka itse osaavat käyttäytyä hyvin, opettavat sen säännönmukaisesti myös lapsosilleen. Ketkä sinä sisällytät "hienompiin ja sivistyneempiin"?

      Olet ilmeisesti joutunut konfliktiin jonkun itseäsi korkeammassa sosioekonomisessa asemassa olevan perheen lapsen tai nuoren kanssa. Sillä perusteellahan onkin hyvä todeta, että kukaan suomalainen, yhteiskunnassa sinua paremmin pärjäävä ei osaa tai välitä kasvattaa lapsistaan kunnon ihmisiä.

      Oma käytöksesi on todellakin kiitettävää: nimittelet ihmisiä paskoiksi, saamattomiksi ja epäpäteviksi kasvattajiksi ja vajukeiksi. Ovatkohan sinun vanhempasi oikein onnistuneet kasvatustehtävässään?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2240
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      853
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      806
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      531
      749
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      75
      674
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe