koneella edellisen omistajan rekisteröinti tiedot ja nyt haluaisin muuttaa niitä?
mistä
outo
4274
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kättäjä tilistä voit muuttaa niitä.laitat sinne tietosi ja salasanasi jos vaan haluat,poistat vaikka sen mikä nyt on ja luot uuden käyttäjän tilin
http://www.annoyances.org/exec/show/article02-021
jos joku hiukan selventäis
Tässä ohje:
Jos olet Windowsia asentaessasi tehnyt kirjoitusvirheen tai haluat muuttaa omistajan tietoja jostain muusta syystä, temppu onnistuu seuraavalla tavalla ainakin Windows 2000 ja XP:ssä:
1. Aukaise Windowsin rekisterieditori ja suuntaa osoitteeseen HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion.
2. Napsauta hiiren oikealla nappulalla kohtaa RegisteredOwner ja valitse Modify.
3. Kirjoita "Value data:" -kentään haluamasi omistajan nimi.
4. Napsauta hiiren oikealla nappulalla kohtaa RegisteredOrganization ja valitse Modify.
5. Kirjoita "Value data:" -kenttään haluamasi yrityksen tai järjestön nimi.
Nyt Windowsin omistajan tiedot ovat haluamassasi muodossa.
Muistathan, että muokatessa Windowsin rekisteriä käsin on aina syytä olla tarkkana, sillä väärän tietueen muokkaus voi pahimmillaan rikkoa koko käyttöjärjestelmän.
Lähde:MikroBitti
Loggautumisen jälkeen tulee varoitus XP:n olevan ehkä laiton versio, ilmoita MS:lle jne... Hoituu kyllä kun painaa OK, mut olisi kiva kokonaan pois.
Turha moralisoida.