ALANYA-Alkoholistin valinta

50 paskamaha mätisäkit rynnii Alanyaan kiskomaan saastaista buffetpaskaa ja juomaan kotipolttoista all inclusive lääviin.
Sit kontataan viikko polvet verisinä ja oksennetaan rinnuksille.
Voi vittu mitä touhua.
Suomalainen pohjasakka on todellakin löytäny Alanyan
23662
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Ja tää on sit näistä tänne huoraamaan tulleista legginssilortoista...

Äänestä

Myyntialallako olet - arvaan?

Äänestä
  • Veikkaan mielenterveysalaa, potilaspuolella.

    Äänestä

  • IlmanAivotoimintaa kirjoitti:

    Veikkaan mielenterveysalaa, potilaspuolella.

    Niin, lisäksi häkellyttävän hyväsydämminen ihminen, kun murehtii toisten ihmisten paino ongelmista ja lomamatkailusta.

    Äänestä

  • sääliä kirjoitti:

    Niin, lisäksi häkellyttävän hyväsydämminen ihminen, kun murehtii toisten ihmisten paino ongelmista ja lomamatkailusta.

    Olettaisin ettei "alkoholistit"valitse ulkomaan matkaa jatkaakseen harrastustaan !
    Vaikka halpoja onkin matkat alanyaan, saa kuitenkin matkan hinnalla paljon tenua Suomesta - Turkissa EI myöskään viinakset ole halpoja, melkeempä kalliimpia kuin Suomessa

    Äänestä

  • sääliä kirjoitti:

    Niin, lisäksi häkellyttävän hyväsydämminen ihminen, kun murehtii toisten ihmisten paino ongelmista ja lomamatkailusta.

    Hellyttävän ajattelevainen ihminen toisten lomamatkojen valintojen suhteen.
    Uskoisin alkoholistin miettivän kuinka monta kossua tuolla matkan hinnalla saa kotiin !
    JOS hän matkustaa, niin tuskin Turkkiin, jossa viinat kalliimpia kuin Suomessa !

    Äänestä

  • IlmanAivotoimintaa kirjoitti:

    Veikkaan mielenterveysalaa, potilaspuolella.

    Potilas juu, onkohan vaan ymmärtänyt hoitoon hakeutua. Niinkin harmillinen asia kuin, toisten matkailu saa mielen noin järkkymään

    Äänestä

Jumalauta selluläskit pilaa meitin kaupungin

Äänestä

Onko pois sinulta?

Äänestä
  • On !!!!!!
    Kiinteistöjen arvo laskee, kun ihmiset eivät halua muutta enää Alanyaa.
    Paskakasat ovat pilanneet ennen nin kauniin katukuvan ja rannat.
    Kaikki oli ennen paremmin

    Äänestä

  • Paremminkin sinun kaltaiset toivottomat, puhetaidottomat, käyttäytymiskyvyttömät toisia haukkuvat pilaavat alueen ja sen maineen 😅

    Äänestä

  • AlanyassaAsuva kirjoitti:

    On !!!!!!
    Kiinteistöjen arvo laskee, kun ihmiset eivät halua muutta enää Alanyaa.
    Paskakasat ovat pilanneet ennen nin kauniin katukuvan ja rannat.
    Kaikki oli ennen paremmin

    Kakkakökkärerannatko harmittaa?

    Äänestä

höpö höpö taas ihan huuhaa juttua!

Äänestä

Tulkaa itse katsomaan niin näette että tilanne on karannut täysin lapasesta.
Näky uimarannoilla on järkyttävä.
Selvä enemmistö turisteista reilusti ylipainoisia naishenkilöitä.
Deturilla kulemma enää 4 matka opasta täällä.
Sääliksi käy heitä. Joutuvat häpeämääm noiden tonnikeijujen takia

Äänestä

Älkää herran jumala tänne ainakaan alkoholin halpuuden tähden tulko.
Viina saman hintaista kuin Suomessa,olut ehkä hieman halvempaa.
Täällä ei onneksi noita kännisiä oikeastaan lainkaan näy.
Espanjahan onkin sitten ihan eri juttu.

Äänestä

Niin.
Espanjassa on todellakin alkoholi puolet Suomen hinnoista.
Naiset ovat upeita, muotitietoisia ja flirttailevia . Turkissa ei näin ole.
Alanyassakin on toki flirttailevia "naisia" mutta ne ovatkin näitä jo kuuluisiksi tulleita turistilörttöläskejä.

Äänestä

Alanya on väsyneen läskin paratiisi.
Täällä karumpikin mätisäkki ja ulkonäkövammainen nainen saa takuu varmasti karvaranteelta kullia.
Siksi katukuvassa lyllertää valtava joukko selluiitti hylkiöitä.

Äänestä
  • Niin.
    Barcelonan katukuva on sen sijaan hyvin viehättävä. Uljaat pitkäsääriset ja tulisilmäiset kaunottaret keimailevat minimekkosissaan.
    Silmän iloja ovat kaiken kaikkiaan.
    Kaunis ja viehättävä on tämä Espanjan maa!

    Äänestä

  • KäsityöläinenBarcasta, käsityöläiseksi olet sitten jäänyt kun pitkäsääriset ja tulisilmäiset kaunottaret minimekoissaan eivät huomaa Suomiverkkareista Pormarfinnin harmaissa nahkakendissä tennisukissaan kulkevaa olutvatsaa. Mutta parempaa onnea sinulle sinne, jos ei kädet riitä niin tekniikka tulee apuun.

    Äänestä

Nyt Alanyassa.
Viimeksi kävin täällä 2003 ja kyllä on meininki muuttunut.
Hirvittävä määrä pallomahaisia eläkeläisiä köllöttelee rannalla olutta litkien.
Voin pahoin. En tahdo nähdä lomallani alkoholisoituneita eläkeläisiä oksentamassa rantatuolissa

Äänestä

Alanyan alkoholistit muuttivat juuri pois Damlatasin kadulta. Velkapiikki täynnä suurimmalla osalla tai jotain muuta sellaista. Nyt uusi velkaantumispaikka ainakin toistaiseksi.

Äänestä

selvä homma. ainakin minulla. ihmettelinkin kun suomalaisia juoppoja on nyt parveillut 25 metrin kadun ja atürkin kadun välisellä katuosuudella, kun aikaisemmin toikkaroivat juurikin tuolla mainitulla tietyllä osuudella damlatas katua

Äänestä
  • Tämä verkkaisesti eteenpäin laahustava juopporemmi alkaakin olla tuttu näky tässä lähiympäristössämme. Säälittävä näky. Toisaalta askel eteenpäin on se, että ovat nyt selvästi paremmin piilossa ja poissa normaalien ihmisten silmistä kuin aiemmin. Eri asia on sitten se, että kauanko viihtyvät siellä korsussaan, kun taipumus kuitenkin on ensisijaisesti se, että pitäisi päästä kaikkien nähtäville esittelemään surkeuttaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TöissäAlanyassa kirjoitti:

50 paskamaha mätisäkit rynnii Alanyaan kiskomaan saastaista buffetpaskaa ja juomaan kotipolttoista all inclusive lääviin.
Sit kontataan viikko polvet verisinä ja oksennetaan rinnuksille.
Voi vittu mitä touhua.
Suomalainen pohjasakka on todellakin löytäny Alanyan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu