Mitenkäs tämä EDC-kaksoiskytkinautomaatti on toiminut Relluissa? Kiinnostaa senverran, kun Dacian Dusteriin on tullossa tämä loota vuoden lopulla.
EDC-vaihteisto
9
3363
Vastaukset
- töpöt
Taitaa dusteriin tulla automaatti perinteisellä momentinmuuntimella,eli vähän vanhempaa ylijäämäkamaa.
- EDC_Automatic
"Taitaajien" olisi viisasta ensin edes hieman perehtyä asiaan enne nolla-arvon mutuilijaan.
"Dacia Duster EDC automatic transmission walkaround at Paris Motor Show 2016"
- https://www.youtube.com/watch?v=HSOTAJ4M4RY
. - Renutin
Mikä ihme on mutuilinja?
- busterii
Kyllä on upee maasturi, kelpo hintaan!
- parisdacia
On se pähee peli!
- PrutPrutpfruu
Valitettavasti vain komeus ei auta toimivuudessa, päheys ehkä hitusen, saa vetoapua helpommin. Auttakaa hyvät Toyota kuskit nuita säälittäviä renuajia, antakaa niille vaikka öljyä, Mobilia, sillä ajavat varmasti loppuelämänsä, kunhan öljyn vain vaihtaa aina uuteen renuun edellisestä. Kylläpä on pähee se Arevan atomivoimala, ei sillä mitää tee, kun ei edes valmistu, mutta komia on ja päheä.
- paskaacer
Tosis makee pelii, kyllää skodan voittaa
- Anonyymi
Aivan paska. Ostin käytetyn 2011 scenicin, ja päivääkään ei ole toiminut kunnolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2085279SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun494057SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site343878Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813736SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt673623Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers233582Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062400SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412356Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?322231Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan772157