Ostin ensimmäisen iPhone kännykän ja olen yrittänyt laittaa siihen musiikkia onnistumatta. Toivottavasti täältä saisin hyviä yksityiskohtaisia neuvoja ongelmaan. Menin selaimella lataa YouTube ja siellä laitoin niin että pelkkä ääni mp3 ja tuntui lataavan. Ongelmana on nyt että mistä voisin etsiä nuo musiikit kun musiikkikansiot olen tarkistanut ja ovat tyhjät. Mikä olisi seuraava paikka josta etsiä kun ei taitoni riitä? Jos ne meni jonnekin että voisin edes poistaa ne muistia viemästä. Olisin todella kiitollinen jos joku auttaisi minua vanhempaa naisihmistä tämän ongelmani kanssa. Kiitos jo etukäteen.
Saisiko ohjeita kiitos
Osaamaton
386
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
tietokoneeseen asennettavalla itunes ohjelmistolla hallitaan applen musiikkikirjastoa. Ja miksi sitä musaa tarvii välttämättä ladata puhelimentäytteeksi, kun on olemassa nämä suoratoistopalvelut, nettiradiot yms. Ladattavat tiedostot menevät varmaan lataukset- kansioon, löytyy sieltä asetuksista.
Kiitos vastauksesta. Eipä löytynyt sieltä tiedostoista. Haluaisin nimenomaan tietyt kappaleet puhelimeen joita ei radiosta kuulu elikkä ei iskelmiä vaan ihan muuta. Löytyykö se ohjelma joka pitäisi ladata koneelle ihan Windows seiskan versiolle? Saisiko vielä tarkempia ohjeita kun ne musiikit pitäisi ladata juurikin tuolta YouTubesta.?
Miksi ne pitää saada puhelimeen, voihan niitä soittaa sieltä YouTubesta aina tarvittaessa esim http://www.puhelinvertailu.com/uutiset/2015/04/18/iphone-youtube-toisto-taustalla