Osaisiko joku kertoa näistä henkilöistä jotain?

eilaukaalainen

Lähinnä kuinka vaarallisia ovat vai ovatko täynnä pelkkää puhetta ja ei tekoja. En voi tarkkaan kertoa, mutta terveyskeskuksen lähettyvillä asuvat. Tietääkö kukaan mitä porukkaa tarkoitan?

11

620

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mäkitupa

      ne ovat harmittomia ihmisiä joilla on elämä mennyt vähän huonosti.eivät ole pahoja ihmisiä,meteli on välillä kova mutta eivät ole tietääkseni ikinä käyneet sivullisten kimppuun,tiedän kun tunnen suurimman osan kavereista.heitä ei tarvii pelätä.kulje aivan rauhassa.

    • m.laukaa

      eivät ole tosiaankaan vaarallisia kenellekkään,onvat sellaisia henkilöitä joilla on elämä vaan joskus koetellut,pitävät kyllä kovaa ääntä mutta sivullisille eivät kyllä pahaa tee eli kulje ihan rauhassa,tunnen osan siitä porukasta.

      • hiipienhiljaa

        Joku odottaa nurkan takana liekö kaljupäisiä liivipoikia


    • eilaukaalainen

      Olen kyllä tietoinen joistain pahoinpitelyistä ja kiristyksistä.

    • eilaukaalainen

      Eikös se naispuoleinen heistä kulje aina silmä mustana.

      • pikkuliivi

        Velat peritään korkojen kera


      • eilaukaalainen

        Mistä nämä velat ovat tulleet? Huumeista? Viinasta? Kuka on velkaa?


      • äölkk

        Sitä ei sulle kerrota juoruämmä


      • ollaanajantasalla

        Valitan, mutta mitään velkaa ei ole olemassakaan.


      • äöllkk

        Painukaa osuuspankin nurkalle kyttäämään kyllä siellä joku tietää


    • vrty

      Missä tuo Oauuspankki on

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      270
      1646
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      41
      1519
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      150
      1239
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1037
    5. 137
      1025
    6. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      72
      971
    7. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      73
      943
    8. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      445
      909
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      47
      872
    10. Kesä ja nuorison mopoilu

      Tänään neljä mopoa ajelivat yöllä ihan miten sattuu pitkin kyliä liikenteenjakajan väärältä puolelta hirveää ylinopeutta
      Suomussalmi
      149
      843
    Aihe