Voiko pdf-tiedoston muuntaa openofficen tekstinkäsittelyyn?
pdf ja openoffice
5
241
Vastaukset
- Affiliate-Julkaisia
En tiedä Apache Openofficen kyvyistä, mutta LibreOffice 5.2.2.2, muokkaa, tallentaa ja käsitteleen *.PDF tiedostoja siinä missä muitakin tiedostomuotoja.
- Valitettavasti
PDF avautuu kyllä hyvin ja ulkoasu säilyy paremmin kuin Wordilla avataessa. Sen sijaan kaikki pientä suuremmat muutokset ovat työläitä, koska esim. jokainen tekstirivi on oma textboxinsa.
- Valitettavasti
Valitettavasti kirjoitti:
PDF avautuu kyllä hyvin ja ulkoasu säilyy paremmin kuin Wordilla avataessa. Sen sijaan kaikki pientä suuremmat muutokset ovat työläitä, koska esim. jokainen tekstirivi on oma textboxinsa.
Tuo kokemus oli versiosta 4.4.3.2 Toivottavasti puute on uudemmassa korjattu.
- tällä_pitäisi_onnistua
Ainakin simppelit dokumentit pitäisi onnata
http://www.nchsoftware.com/documentconvert/index.html
. - oopeesaa
Kiitos kaikille neuvoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie762685Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta22492Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää492325Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten732249Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut622115Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1372037Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt241799HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364061795Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1111716Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241534