Voisiko joku katsoa?

Kiitossinulle

Mitä näkyy minulle ja vaalealle naiselle tulevaisuutteen? Palaammeko yhteen ja aloitammeko ns.puhtaaltapöydältä? Kovasti läheisyyttäni haluaa..

1

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sinulle_Kiitossinulle

      Tällaista kortit halusivat tänään kertoa…

      Suhteenne nykytilaa edustava kortti kertoo, että kumpikin teistä kaipaa hieman erilaisia asioita, mutta se ei suinkaan tarkoita sitä, että suhteenne ei voisi onnistua. Suhde kyllä toimii ns. käytännössä hyvin. Osaatte olla joustavia, keskustelevia ja arki kyllä sujuu, mutta ehkä suhteenne kaipaa enemmän syvyyttä ja juuri niitä tunnelmallisia laatuaikahetkiä kera kynttilöiden ja takkatulen ;)

      Sinua kuvastava kortti kertoo, että olet aika aurinkoinen tyyppi. Vauhtia taitaa riittää niin että heikompia vähän hirvittää. Sisälläsi on paljon luovuutta ja lämpöä, ja ehkä olisi aikaa kaivaa niitä enemmän esiin. Ole avoimempi ja anna mahdollisuuksille tilaisuus, älä pidättele itseäsi.

      Vaaleaa naista kuvastava kortti kertoo taas romanttisuutta kaipaavasta ihmisestä, joka kuitenkin haluaa ehdottomasti pitää kiinni omasta vapaudesta. Sitoutuminen ei ole hänellä helppoa. Hänen kuitenkin pitäisi oppia kertomaan paremmin tunteistaan ja ajatuksista, jotta myös vastapuoli ymmärtää missä mennään ja miten edetään.

      Kortit kehottavat olemaan enemmän läsnä ja nauttimaan tästä hetkestä, antaa suhteen edetä omaan tahtiin, eikä yrittää pakotta liikaa. Liika puskeminen ei auta, vaan tilanteet kyllä kehittyvät oikeaan suuntaan kun vaan luotatte siihen. Ei kannata tehdä hätiköityjä päätöksiä. Suhteessanne on kyllä potentiaalia. Yhteenvetokortin sanomana on hyvä ja optimistien, mutta suhteen onnistuminen vaatii kummaltakin panostusta. Positiivinen elämänasenne käyttöön ja uskaltakaa rakentaa omanlainen juttu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      21
      10825
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      40
      8067
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      123
      5201
    4. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3528
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      110
      3526
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      30
      3483
    7. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      61
      3380
    8. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3137
    9. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      51
      2460
    10. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      34
      1956
    Aihe