Kertokaa kokemuksia on ne sitten hyviä tai huonoja. Miten hoitaa maksut ja työt ???
Reilusti vaan
PUISTOMETSÄPALVELU OLDENBURG OY
27
5682
Vastaukset 27
- metsämies10
Ei voi kehua. Tilitykset tulee monta kuukautta myöhässä. Ei vastaa puheluihin eikä soita takaisin.
En suosittele kenellekään.- Korhoska
Hyvä työn jälki heillä on ollut, luotettava ja osaava firma, ei ole ollut ongelmia yhteyden saamisessa. Minulle suositeltiin tätä yritystä, jonka palveluja olen käyttänyt useiden vuosien ajan, eikä ole mitään syytä vaihtaa toiseen. Ihmettelen todella näitä äkäisiä haukkumiskommentteja tässä ketjussa.
- Puuliitonjäsen
Puuliitto hoitaa, jos on ymmärtänyt liittyä jäseneksi. Kokemusta on asiasta. Maksaa, tai itkee ja maksaa. Näin Ähtärissä.
- Heikkikovalainen
Tämä on todella surkea yritys ei vastaa puheluihin ei mihinkään . Kusettaa tilityksissä meillä oli mies valvomassa näiden toimintaa ja konetunteja.
Konetunteja tuli tuplasti ja metsuritunteja tuplasti.
Myös laskutettiin olemattomista töistä.
Todella törkeetä toimintaa.
En suosittele kenellekään. - ENTINENASIAKAS99
TÄMÄ FIRMA KUSETTAA TYÖTUNNEISSA KONEIDEN JA MIESTYÖTUNTIEN OSALTA SEKÄ KAADETUN PUU MÄÄRISSÄ.
kAADETTU PUU AJETAAN TODELLA NOPEESTI POIS TONTILTA EIKÄ SITÄ TARKKUUS LASKETA SIELLÄ.
TODELLA EPÄLUOTETAVA YRITYS .
EN TODELLAKAAN SUOSITTELE KENELLEKÄÄN.
VIELÄ OMISTAJALLA ON ?????????? - jaanapelkonen1234
Kauheeta !!!!! Vieläkö tämä firma toimii ???? Eikö näistä asioista voisi ilmoittaa kaikille kenelle tämä firma työskententelee.
Pois markkinoilta ja äkkiä. - Trolliiii
Miten nää kaikki kommentit näyttää yhden ja saman ihmisen kirjoittamalta xD Haha.
- Tyytyväinenasiakas
Itselläni on hyvää kokemusta yrityksestä. Toiminta oli tehokasta ja luontoarvoja kunnioitettiin. Ihmeellistä ja todella törkeää trollausta täällä taas joku harrastaa! En voi uskoa, että puhutaan samasta yrityksestä.
- vierestäseurannut
Miksiköhän on poistettu viestejä ? Onkohan joku kirjoittanut jotain totuuksia ??? Hämärä mies.
- Asiaaseurannut
Kommentit mitä on poistettu oli syytäkin poistaa. Asiat mitä on esitetty ovat perättömiä väitteitä ja harhaanjohtavia mielipiteitä. Niiden tarkoitus oli vaan ja ainoastaan aiheuttaa negatiivistä viestiä yrityksestä joka oikeasti toimii asiallisesti ja tekee työnsä erittäin hyvin.
- Uskonkirjoituksia
Eipä taida olla tällä firmalla asiat kunnossa, koska tänne niin moni on kirjoittanut huonoa. ?
Ei tänne kirjoitella kuin totuuksia, jos ei olisi totuuksia niin niistä pääsisi käräjille.
Joten uskon kirjoituksiin.
Mitähän täältä on poistettu ???? - petetty11000
Tällä omistajalla on asioita selvitettävänä.
On myös velkaa.
Todella vaikee saada kiinni, en nyt tarkoita fyysisesti vaan puhelinyhteyteen. - Valmet
Hyvä firma on ja kaikki on kunnossa.
- Jati
Mitähän on puiden tarkkuuslaskenta? Voi hyvää päivää.
- Lokomo929
Työntekijät on suomalaisia.
- Paljonnähnyt
Nämä kaikki metsäalan pikkufirmat ovat täysiä pas..koja työnantajina. Samaa työntekijän huijaamista ja kuse...sta. Jos työntekijä ei ymmärrä kuulua ammattiliittoon niin jokaisesta työpaikasta jää saamisia. Näin tämä asia vain on.
- metsäalanammattilainen
Enpä olisi uskonut , että tämä on näin huono yritys johtoa myöten.
Otetaan asia esille meidän firmassa.
Emme voi pitää yhteistyökumppanina kyseistä yritystä. - leenaleena
Omistaja on erittäin epäluotettava viestit poistettiin koska niissä oli totuuksia hänen tekemistä ala-arvoisistarikoksista. Kyseisistä kun tuomitaan niin lusii liskolla. ( vankilaslangia )
Miettikkää hyvät ihmiset. - Eve
Hyvä työn jälki, ammattitaitoisia työntekijöitä, vuosien ajan hoitanut meidän metsiä. En voi ymmärtää tällaista katkerantuntuista haukkumisketjua, ei nyt vaikuta oikein aidoilta kommenteilta.
- ERITTÄINKIINOSTUNUT
Kylläpä on huono mainen yritys enpä tilaakkaan tältä yritykseltä töitä. Ihmettelen tosiaan minäkin, että mitä on kirjoitettu kun ylläpitäjä on poistanut ne. ?
Olipa siellä erikoinen kirjoitus , vankilassa lusii liskolla ????? Googlasin asiaa niin sieltä tuli, että siellä lusii raiskaajat ym pohja sakkiin kuuluva vanki. ?????
Onko kirjoittajalla tarkempaa tietoa ????
Onkohan kyseiset kirjoitukset mitkä on poistettu liittyneet tähän ????? - Anonyymi
Mitä ? Mitä ? Onko omistajalla likainen tausta ja vielä rai...ja ???
Miten tätä firmaa vielä kehutaan ???
Nämä asiat pitää saada ihmisten tietoon, en voi sulattaa kyseisiin rikoksiin syyllistyneitä...
Tämän firman toiminta pitää loppua.
Kertokaa nyt kehen kyseiset asiat ovat kohdistuneet niin metsäyhtiöille ym ym. Pitää saattaa asiat tietoon. - Anonyymi
kauheeta hirveetä eikö ole jo vankilassa vai pääseekö luistamaan jollain tavalla ?
maksaako jolleki uhrille uhreille ? voiko päästä lipeemään niin vastuusta ?
toivottavasti ei. - Anonyymi
Erittäin osaava ja ammattitaitoinen yritys, joka pystyy suorittamaan myös hankalat kaadot.
- Anonyymi
Hyvin kirjoitettu edellinen anonyymi. Pystyy suorittamaan hankalatkin KAADOT .
On tainu suorittaa todellisen kaadon, mut väärällä tavalla.
Ei millään pahalla, mutta kyllä täällä kirjoitellaan vaan totuuksia. - Anonyymi
En yleensä kirjoittele mistään firmasta tms. tällaiselle sivustolle, mutta oman kokemuksen vuoksi en voi suositella.
Aikataulut venyivät, "puistometsä" firman nimessä on harhaanjohtava kun verrataan työn jälkeen, laskelmat puiden määrästä ja lopullisesta tilityksestä eli puutulot - menot (koneet, palkat ym.) epäselviä ja sai pitkään kysellä perään. Jäi todella p%€#a fiilis. - Anonyymi
Pimeitä töitä , tekee ainakin osa ja nostaa vielä kelasta korvaukset , ja toimeentulon .!
- Anonyymi
Joku mini transitti metsuri.fi tarroilla ajaa motarilla niin kuin idiootti, hyvää mainosta firmalle
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271790
- 50970
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r154822Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50756- 70676
- 67626
- 53617
- 59606
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.132585Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e120552Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20510- 51490
- 5488
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32488- 34487
- 55478
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118476Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 4449
Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.140441