harkinnassa otsikon mukainen avensis 1.8 koneella . olen kuullut että noissa vanhemmissa koneissa olisi suurta öljynkulutusta . paljonko teidän vastaavat autot vie öljyä ja onko mitään mitä pitäisi katsoa autoa ostaessa , autolla ajettu 110 tkm.
-09 ave t27
6
594
Vastaukset
- OCU
OLET KUULLUT VÄÄRIN. TOYOTALLA EI OLE OLLUT ÖLJYNKULUTUS ONGELMAA EIKÄ MITÄÄN MUITAKAAN ONGELMIA. SITÄVASTOIN VW KONSERNIN HIMMELEISSÄ ONGELMIA ON OLLUT ENEMMÄN KUIN LAKI SALLII, KATISKAT ON ENEMMÄN KORJAAMOLLA KUIN AJOSSA, VW KORJAAMOLLE ON NOIN 6KUUKAUDEN JONOT VAIKKA VW JUURI VIIME SYKSYNÄ PALKKASI 14 000 UUTTA ASENTAJAA TÖIHIN SUOMEN AUTOKORJAAMOILLE NIIN KIIRETTÄ ON KUULEMMA OLLUT.
- Skoodat
Toyota on tylsä auto tehottomalla vanhanaikaisella tekniikalla. Miksi haluat sellaisen kun on tarjolla nykyaikaisia ja ei tylsiä autoja. Toyota on oikeesti jo heikompi kuin skooda.
- Texac
Vaihda kuulokojeen patteri,kuulet harhoja.tojo ei vie öljyä toisin kuin skodat, ne käyvät öljyllä.
- omakokemus
03-08 avessa ja 1.8 koneessa oli tuota öljynkulutusvikaa... puolimoottoreita vaihdettu mutta siltikin sitä vie.. oma kokemus noin 1l / 10 000 km, mikä taas tulkitaan jossakin merkissä normaaliksi tai klonkswagenissa sitä lisäillään jatkuvasti. Jos alusta on edes kerran ruostesuojattu, on siinä autoa pitkäksi aikaa.. huollot tehty suurinpiirtein ajallaan? Matka-ajo on aina parempi kuin liikennevaloista toiseen sutiminen tai edellinen omistaja ei ole postinjakaja..
- aatunpaskaauto
folkkarithan ovat öljynpolttimia ,ootteko aatellu kykeä ne ok-talojen lämmitysjärjestelmiin?
- järkiostos
öljytaso ei oo laskenut vaihtovälillä ollenkaan. t27 malliin vaihtu valvematic kone jossa ei ole ollut öljyn syönti eikä muitakaan esimerkiksi jakopääketju ongelmia. varmatoiminen auto. kannattaa katsoa että on huollot tehty ajallaan 15tkm välein.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit605775KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti2274473Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182478Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222416Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91318Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT671290Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu191131- 911086
- 1021069
- 621003