harkinnassa otsikon mukainen avensis 1.8 koneella . olen kuullut että noissa vanhemmissa koneissa olisi suurta öljynkulutusta . paljonko teidän vastaavat autot vie öljyä ja onko mitään mitä pitäisi katsoa autoa ostaessa , autolla ajettu 110 tkm.
-09 ave t27
6
692
Vastaukset
- OCU
OLET KUULLUT VÄÄRIN. TOYOTALLA EI OLE OLLUT ÖLJYNKULUTUS ONGELMAA EIKÄ MITÄÄN MUITAKAAN ONGELMIA. SITÄVASTOIN VW KONSERNIN HIMMELEISSÄ ONGELMIA ON OLLUT ENEMMÄN KUIN LAKI SALLII, KATISKAT ON ENEMMÄN KORJAAMOLLA KUIN AJOSSA, VW KORJAAMOLLE ON NOIN 6KUUKAUDEN JONOT VAIKKA VW JUURI VIIME SYKSYNÄ PALKKASI 14 000 UUTTA ASENTAJAA TÖIHIN SUOMEN AUTOKORJAAMOILLE NIIN KIIRETTÄ ON KUULEMMA OLLUT.
- Skoodat
Toyota on tylsä auto tehottomalla vanhanaikaisella tekniikalla. Miksi haluat sellaisen kun on tarjolla nykyaikaisia ja ei tylsiä autoja. Toyota on oikeesti jo heikompi kuin skooda.
- Texac
Vaihda kuulokojeen patteri,kuulet harhoja.tojo ei vie öljyä toisin kuin skodat, ne käyvät öljyllä.
- omakokemus
03-08 avessa ja 1.8 koneessa oli tuota öljynkulutusvikaa... puolimoottoreita vaihdettu mutta siltikin sitä vie.. oma kokemus noin 1l / 10 000 km, mikä taas tulkitaan jossakin merkissä normaaliksi tai klonkswagenissa sitä lisäillään jatkuvasti. Jos alusta on edes kerran ruostesuojattu, on siinä autoa pitkäksi aikaa.. huollot tehty suurinpiirtein ajallaan? Matka-ajo on aina parempi kuin liikennevaloista toiseen sutiminen tai edellinen omistaja ei ole postinjakaja..
- aatunpaskaauto
folkkarithan ovat öljynpolttimia ,ootteko aatellu kykeä ne ok-talojen lämmitysjärjestelmiin?
- järkiostos
öljytaso ei oo laskenut vaihtovälillä ollenkaan. t27 malliin vaihtu valvematic kone jossa ei ole ollut öljyn syönti eikä muitakaan esimerkiksi jakopääketju ongelmia. varmatoiminen auto. kannattaa katsoa että on huollot tehty ajallaan 15tkm välein.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa83142Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.92158Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1161778Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä
Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus101126Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa
Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn1331012Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.
Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R450992- 36803
- 53733
- 67701
Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.30675