-09 ave t27

tojokki

harkinnassa otsikon mukainen avensis 1.8 koneella . olen kuullut että noissa vanhemmissa koneissa olisi suurta öljynkulutusta . paljonko teidän vastaavat autot vie öljyä ja onko mitään mitä pitäisi katsoa autoa ostaessa , autolla ajettu 110 tkm.

6

589

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OCU

      OLET KUULLUT VÄÄRIN. TOYOTALLA EI OLE OLLUT ÖLJYNKULUTUS ONGELMAA EIKÄ MITÄÄN MUITAKAAN ONGELMIA. SITÄVASTOIN VW KONSERNIN HIMMELEISSÄ ONGELMIA ON OLLUT ENEMMÄN KUIN LAKI SALLII, KATISKAT ON ENEMMÄN KORJAAMOLLA KUIN AJOSSA, VW KORJAAMOLLE ON NOIN 6KUUKAUDEN JONOT VAIKKA VW JUURI VIIME SYKSYNÄ PALKKASI 14 000 UUTTA ASENTAJAA TÖIHIN SUOMEN AUTOKORJAAMOILLE NIIN KIIRETTÄ ON KUULEMMA OLLUT.

    • Skoodat

      Toyota on tylsä auto tehottomalla vanhanaikaisella tekniikalla. Miksi haluat sellaisen kun on tarjolla nykyaikaisia ja ei tylsiä autoja. Toyota on oikeesti jo heikompi kuin skooda.

    • Texac

      Vaihda kuulokojeen patteri,kuulet harhoja.tojo ei vie öljyä toisin kuin skodat, ne käyvät öljyllä.

    • omakokemus

      03-08 avessa ja 1.8 koneessa oli tuota öljynkulutusvikaa... puolimoottoreita vaihdettu mutta siltikin sitä vie.. oma kokemus noin 1l / 10 000 km, mikä taas tulkitaan jossakin merkissä normaaliksi tai klonkswagenissa sitä lisäillään jatkuvasti. Jos alusta on edes kerran ruostesuojattu, on siinä autoa pitkäksi aikaa.. huollot tehty suurinpiirtein ajallaan? Matka-ajo on aina parempi kuin liikennevaloista toiseen sutiminen tai edellinen omistaja ei ole postinjakaja..

    • aatunpaskaauto

      folkkarithan ovat öljynpolttimia ,ootteko aatellu kykeä ne ok-talojen lämmitysjärjestelmiin?

    • järkiostos

      öljytaso ei oo laskenut vaihtovälillä ollenkaan. t27 malliin vaihtu valvematic kone jossa ei ole ollut öljyn syönti eikä muitakaan esimerkiksi jakopääketju ongelmia. varmatoiminen auto. kannattaa katsoa että on huollot tehty ajallaan 15tkm välein.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      150
      5485
    2. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      76
      3633
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      108
      3517
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      69
      2791
    5. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      41
      2384
    6. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      119
      1762
    7. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      32
      1725
    8. Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin

      Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta
      Maailman menoa
      368
      1254
    9. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      49
      1196
    10. 54
      984
    Aihe