-09 ave t27

tojokki

harkinnassa otsikon mukainen avensis 1.8 koneella . olen kuullut että noissa vanhemmissa koneissa olisi suurta öljynkulutusta . paljonko teidän vastaavat autot vie öljyä ja onko mitään mitä pitäisi katsoa autoa ostaessa , autolla ajettu 110 tkm.

6

724

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OCU

      OLET KUULLUT VÄÄRIN. TOYOTALLA EI OLE OLLUT ÖLJYNKULUTUS ONGELMAA EIKÄ MITÄÄN MUITAKAAN ONGELMIA. SITÄVASTOIN VW KONSERNIN HIMMELEISSÄ ONGELMIA ON OLLUT ENEMMÄN KUIN LAKI SALLII, KATISKAT ON ENEMMÄN KORJAAMOLLA KUIN AJOSSA, VW KORJAAMOLLE ON NOIN 6KUUKAUDEN JONOT VAIKKA VW JUURI VIIME SYKSYNÄ PALKKASI 14 000 UUTTA ASENTAJAA TÖIHIN SUOMEN AUTOKORJAAMOILLE NIIN KIIRETTÄ ON KUULEMMA OLLUT.

    • Skoodat

      Toyota on tylsä auto tehottomalla vanhanaikaisella tekniikalla. Miksi haluat sellaisen kun on tarjolla nykyaikaisia ja ei tylsiä autoja. Toyota on oikeesti jo heikompi kuin skooda.

    • Texac

      Vaihda kuulokojeen patteri,kuulet harhoja.tojo ei vie öljyä toisin kuin skodat, ne käyvät öljyllä.

    • omakokemus

      03-08 avessa ja 1.8 koneessa oli tuota öljynkulutusvikaa... puolimoottoreita vaihdettu mutta siltikin sitä vie.. oma kokemus noin 1l / 10 000 km, mikä taas tulkitaan jossakin merkissä normaaliksi tai klonkswagenissa sitä lisäillään jatkuvasti. Jos alusta on edes kerran ruostesuojattu, on siinä autoa pitkäksi aikaa.. huollot tehty suurinpiirtein ajallaan? Matka-ajo on aina parempi kuin liikennevaloista toiseen sutiminen tai edellinen omistaja ei ole postinjakaja..

    • aatunpaskaauto

      folkkarithan ovat öljynpolttimia ,ootteko aatellu kykeä ne ok-talojen lämmitysjärjestelmiin?

    • järkiostos

      öljytaso ei oo laskenut vaihtovälillä ollenkaan. t27 malliin vaihtu valvematic kone jossa ei ole ollut öljyn syönti eikä muitakaan esimerkiksi jakopääketju ongelmia. varmatoiminen auto. kannattaa katsoa että on huollot tehty ajallaan 15tkm välein.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      86
      1426
    2. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      37
      1115
    3. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      21
      891
    4. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      154
      735
    5. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      710
    6. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      46
      669
    7. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      196
      664
    8. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      13
      647
    9. Onko kaivattusi

      hyvä ihminen? Kerro
      Ikävä
      33
      570
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      39
      558
    Aihe