harkinnassa otsikon mukainen avensis 1.8 koneella . olen kuullut että noissa vanhemmissa koneissa olisi suurta öljynkulutusta . paljonko teidän vastaavat autot vie öljyä ja onko mitään mitä pitäisi katsoa autoa ostaessa , autolla ajettu 110 tkm.
-09 ave t27
6
658
Vastaukset
- OCU
OLET KUULLUT VÄÄRIN. TOYOTALLA EI OLE OLLUT ÖLJYNKULUTUS ONGELMAA EIKÄ MITÄÄN MUITAKAAN ONGELMIA. SITÄVASTOIN VW KONSERNIN HIMMELEISSÄ ONGELMIA ON OLLUT ENEMMÄN KUIN LAKI SALLII, KATISKAT ON ENEMMÄN KORJAAMOLLA KUIN AJOSSA, VW KORJAAMOLLE ON NOIN 6KUUKAUDEN JONOT VAIKKA VW JUURI VIIME SYKSYNÄ PALKKASI 14 000 UUTTA ASENTAJAA TÖIHIN SUOMEN AUTOKORJAAMOILLE NIIN KIIRETTÄ ON KUULEMMA OLLUT.
- Skoodat
Toyota on tylsä auto tehottomalla vanhanaikaisella tekniikalla. Miksi haluat sellaisen kun on tarjolla nykyaikaisia ja ei tylsiä autoja. Toyota on oikeesti jo heikompi kuin skooda.
- Texac
Vaihda kuulokojeen patteri,kuulet harhoja.tojo ei vie öljyä toisin kuin skodat, ne käyvät öljyllä.
- omakokemus
03-08 avessa ja 1.8 koneessa oli tuota öljynkulutusvikaa... puolimoottoreita vaihdettu mutta siltikin sitä vie.. oma kokemus noin 1l / 10 000 km, mikä taas tulkitaan jossakin merkissä normaaliksi tai klonkswagenissa sitä lisäillään jatkuvasti. Jos alusta on edes kerran ruostesuojattu, on siinä autoa pitkäksi aikaa.. huollot tehty suurinpiirtein ajallaan? Matka-ajo on aina parempi kuin liikennevaloista toiseen sutiminen tai edellinen omistaja ei ole postinjakaja..
- aatunpaskaauto
folkkarithan ovat öljynpolttimia ,ootteko aatellu kykeä ne ok-talojen lämmitysjärjestelmiin?
- järkiostos
öljytaso ei oo laskenut vaihtovälillä ollenkaan. t27 malliin vaihtu valvematic kone jossa ei ole ollut öljyn syönti eikä muitakaan esimerkiksi jakopääketju ongelmia. varmatoiminen auto. kannattaa katsoa että on huollot tehty ajallaan 15tkm välein.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2412608Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka122152Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3231880- 1031629
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois851540Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001250- 671200
- 251131
- 501083
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl731016