Ei ole viinaa eikä muuta iloa seuraavaan vuoteen. Ja jos väkisin haluat mennä, niin mustat körttiasut mukaan ja päälle heti kent'ältä alkaen.
Välttäkää vuosi menemästä Thaimaaseen
Perunmatkat
14173
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Yks diktatuuri vähemmän.tosin tuskimpa homma siellä muuttuu jos armeija ottaa vallan.Sensuuri on ja pysyy.
Olet näköjään täysin kujalla asioista joita kuitenkin kommentoit.
Mitens tälläisen innokkaan Thaimaan matkaajan (tällähetkellä Bangkokissa) tulisi toimia, joka ei juo alkoholia ollenkaan, ei Suomessa eikä Thaimaassa? Vai onko Thaimaan matkailun ehto tuo alkoholin juominen?
Innokas Thaimaanmatkaaja menee nyt vain vuokrailemaan sitä pitkäpersevenettä ja katsoo kelloa, koska kirjoittelee Thaimaan aikaan tälle palstalle.
Eli siis täältä Thaimaasta ei saa kirjoittaa tälle palstalle (paikalliseen) yö-aikaan, vai mikä tuonkin viestini kirjoitusajassa on ongelmana?
Olen itse aika paljon "yö ihminen" (hyvin harvoin nukkumaan ennen klo 24:00, monasti paljonkin sen jälkeen), niin Suomessa kuin myös lomilla ollessani.
Aloittaja voi mennä Thaivaaseen. Thaimaahan on aina hauska matkustaa kun muistaa käyttäytyä asiallisesti.
Thaimaa on diktatuuri ja jos joku muuta väittää,niin kannattaiskohan hiukan ottaa asioista selvää.Kaikki ei ole ihan niinkuin meidän yle ja mtv sanoo.Siellä 10 vuotta asuneena satun nyt vaan tietämään,toisin kuin täällä kommentoivat pattayajturistit ja amalia
Kyllä täällä viinaa saa ihan normaalisti. Kuukauden suruaikana ainoastaan musiikkia ja huviesityksiä ei ole.
Se on kaupunki kohtaista tuo alkoholin myyntikielto. Tietenkin turistikohteissa toimitaan höllemmin. Täällä Kalasinissa ei alkoholia 7-elevenitkään myy. Banni päättyy huomenna, mutta eipä ole alkoholi ollut ennenkään ongelma.
"Ei ole viinaa eikä muuta iloa seuraavaan vuoteen. Ja jos väkisin haluat mennä, niin mustat körttiasut mukaan ja päälle heti kent'ältä alkaen."
Tämä on 1736. kerta kun perun Thaimaan matkani. Pysyn tiukasti Suomessa ja keräilen pulloja saadakseni Lidlistä ostettua tölkin olutta. Kyllä meikä pojan kelpaa haukkua Thaimaata pienessä kaljapöhnässä.
Päivän paras uutinen kun pysyt tiukasti Suomessa.
Sama on sählinki päällä ainakin täällä Phuketin saarella kuin aiemminkin. Suomalaiset toki dokaa hillitymmin esim norskeihin verrattuna, jotka ovatkin tunnetusti Karonin tenukeppejä.
En ole ollut Thaimaassa ikinä, oli juhlapyhä mikä tahansa, ettei alkoholia olisi saanut!!!
Uskotaan että et ole ollut thaimaassa IKINÄ.
Voit painua vittuun myös oireilemasta tältä palstalta.