GIGANTIn tapa pyristellä vapaaksi takuuvastuista

haajanenh

Kuka uskaltaa käyttää GIGANTIn takuupalveluita. Voi käydä kalliiksi jos vika ei kuulu takuun piiriin. Mistä ostaja voi etukäteen tietää millaisiin rahavastuisiin voi joutua jos palauttaa rikkoutuneen tuotteen takuuhuoltoon:
Takuu ja reklamaatio eivät kata ulkoisista tekijöistä tai virhekäsittelystä koostuvia vaurioita. Jos huoltoon lähetetyssä tuotteessa oleva vika ei ole nk. alkuperäinen vika, eikä takuu kata korjausta tulee asiakkaan maksaa toimituskulut, tuotteen tarkastuksesta aiheutuvat kulut sekä mahdollinen korjaus. Gigantti ei vastaa tiedostojen ja tietojen häviämisestä. Muista varmuuskopioida tiedostot ennen tuotteen lähettämistä huoltoon. Lisätietoja saatte osoitteesta www.gigantti.fi/huolto

0

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

        Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
        Maailman menoa
        59
        9437
      2. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

        Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
        Maailman menoa
        136
        7154
      3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

        Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
        Maailman menoa
        103
        6652
      4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

        https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
        Maailman menoa
        180
        4987
      5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

        Rakastamallesi ihmiselle.
        Ikävä
        171
        4779
      6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

        Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
        Maailman menoa
        98
        3543
      7. Pystyisitkö olla

        Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
        Ikävä
        170
        2451
      8. Paras muistosi

        kaivatustasi?
        Ikävä
        66
        2328
      9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

        Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
        Ikävä
        164
        2283
      10. Mitä sä musta oikein haluat?!

        Anna olla jo.
        Ikävä
        57
        2097
      Aihe