Olen tässä nyt muutamien kuukausien ajan seurannut kovinkin läheltä Jämsän kunnan tarjoamaa kotisairaanhoitoa (Jämsän Terveys Oy) ja en ole tyytyväinen. Lääkkeiden jako ei suju sovitusti toistuvista yhteydenotoista huolimatta. Kommunikaatio ei heidän yrityksessään toimi moitteettomasti, jolloin sattuu sekaannuksia lääkkeiden suhteen. Ei hyvä, näin ei saa olla.
Aiommekin ostaa kotisairaanhoidon palvelut jatkossa yksityiseltä palveluntarjoajalta ja haluaisin kuulla mielipiteitänne Hermiinasta ja Ani-Ecosta. Kokemuksia kellään näistä kahdesta?
Kotisairaanhoito/kotipalvelu
3
364
Vastaukset
- Paastestaten
Hyvä, kun keksitti ratkaisun ongelminne. Joku toinen on tyytyväinen Jämsän terveyden palveluun, joku toinen Ani-Econ ja taas joku muu Hermiinan palvelusta. Jokaiselle löytyy varmasti mieleinen ja sehän ei selviä kuin kokeilemalla eri palveluita.
- sighnii
Eikös Hermiina lopettanut?
- Savetski
Jämsän kotihoidon työntekijät tekevät työtään suurella sydämellä. Olen ikuisesti kiitollinen omaiseni hyvästä hoidosta. Tytöt ajelivat auttamaan pikaisesti, säällä kuin säällä aina reippaina ja hyväntuulisina, vaikka työ on hirvittävän raskasta ja stressaavaa. Ja jotkut omaiset sen kun valittavat! Teidän kannattaa ottaa omaisenne hoito omiin osaaviin kätösiinne, niin huomaatte miten se ei ihan helppoa ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei81328- 891145
Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1031047Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi51923Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk62797- 81705
Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli170677- 35659
Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253656Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?
En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?42613