autoni on 1992 carina e ja ongelmana on kuskin ovi joka juuttuu kiinni ajonaikana eikä lähde auki sisältäpäin, on helvetin inhottava siirtyä autosta ulos apparin puolelta. jos siihen joku tietää ratkaisun niin kertokoon, toinen vika samassa ovessa on että lasi ikäänkuin tipahtaa etureunastaan paikaltaan avattaessa.?????????
oviongelma
japan
2307
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Avaa ikkuna ekana ja avaa ovi ulkokahvasta.Áuto ei oo sulla kai oluu kovin kauan´, tai et ole harras tojotisti, koska et tiedä, että GL mallissa ei ole sisäkahvaa vakiona.Siinä on ollu joku tarvikekahva, jota tojota ei oo hyväksyny.
on tässä kyllä sisäkahva ja avaisin kyllä ikkunasta mutta kun ei sitä viitsi avata kun se ei pysy paikallaan ja toiseksi ei saa tarpeeksi voimaa kun se ovi on jumissa.