Kiinnittyi huomio Tapsun perskohtaisesti välittämään asuntoon ns. museokorttelissa Linnankadulla. Naapurissa välittäjällä samassa yksityistämistempauksessa suositusta museosta gryndauskohteeksi päätynyttä yhteistä omaisuutta ainutlaatuisella paikalla.
Huonot pohjaratkaisut, mauttomat materiaalit ja historiaa kunnioittamaton pihamiljöö puuttuvin parkki- ja saunaratkaisuin eivät varsinaisesti ole sopimusehtojensa väärtejä.
Huonot pohjaratkaisut, mauttomat materiaalit ja historiaa kunnioittamaton pihamiljöö puuttuvin parkki- ja saunaratkaisuin eivät varsinaisesti ole sopimusehtojensa väärtejä.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kiinnittyi sen uskon. Yritit jotain sanoa mutta olet liian kännissä. Huomenna uudestaan ja uusi yritys.
Puhu ihan omasta puolestasi vaan. Kahveen ja uskon voimalla mennään.
No linnankatu kupattiin jo 80 luvulla, mukamas maaherrattaren asunnoksi. No lopunhan kaikki tietää, vai tietääkö?
Hänellehän se ei kelvannut, liian ruppanen tai jotain. Tai pelkäsi kummittelua, onhan talossa tehty aikanaan poikkeuksellisen raaka myrkytysmurha. Tästä tuoreimmasta gryndauskierroksesta jäi mieleen se, ettei korkeimpia tarjouksia lainkaan huomioitu. Kauppahinta koko puolikorttelista taisi olla vähemmän kuin yhdestä pienasunnosta.
Mikä taho muuten lopulta maksoi hirsitalon siirron Hallituskadulta Linnankadulle?
Olihan siellä naapurissa asustamassa ja omistamassa myös ex poikaystäväkin, eli Mika Walkamo.
Hyvä että vielä edes €urot ja HyväVeliVerkosto jylläävät jo lähes konkurssikypsässä kaupungissa. Melkein 13 miltsiä alijäämää YES YES. Muutenhan onkin jo melko hiljaista.
Tyyppikatkera sai vähän.