Taas se todistettu että SDP on terroristipuolue
http://www.hs.fi/kotimaa/a1476582694176
Vasemmistoliiton antifasistit, anarkistit ja kommunistit on ollu aina tiedossa,,,
vihreät de grönä kuuluu samaan sarjaan
Keuruun valtuustossahan kanssa haluttiin saada nämä kaiken kirjavat maahantunkeutujat soluttautumaan keuruullekin erityisesti sdp.n ja vihreiden toimesta,,,voi pyhä jumala,,,
http://www.hs.fi/kotimaa/a1476582694176
Vasemmistoliiton antifasistit, anarkistit ja kommunistit on ollu aina tiedossa,,,
vihreät de grönä kuuluu samaan sarjaan
Keuruun valtuustossahan kanssa haluttiin saada nämä kaiken kirjavat maahantunkeutujat soluttautumaan keuruullekin erityisesti sdp.n ja vihreiden toimesta,,,voi pyhä jumala,,,
Vastaukset 24
Vanhimmat
MOT tutkinut demareilla suomen kallein VOK.
ei ole puolue sitä mitä ennen ollut husuja ym .. siivotkaa rivinne ja toimintanne
hyvissä ajoin ennen vaaleja
"Suomen kallein aikuisille tarkoitettu vastaanottokeskus oli Helsingin Sturenkadulla sijaitseva, SPR:n pyörittämä laitos, jossa majoitusvuorokauden hinta oli 199 euroa/hlö.
Osoitteessa Sturenkatu 27 sijaitseva vok-kiinteistö on Helsingin Työväenyhdistys ry:n omistuksessa. Helsingin Työväenyhdistys ry on perinteikäs demariyhdistys, jonka omistuksessa on Sturenkatu 27:n lisäksi muun muassa Hakaniemessä sijaitseva tyylikäs Helsingin työväentalo eli Paasitorni.
Kiinteistö Oy Sturenkatu 27:n hallituksessa on pitkän linjan demarivaikuttajia.
Hallituksen jäsen Jorma Bergholm toimi pitkään Helsingin Työväenyhdistys ry:n toimitusjohtajana. Hallituksen puheenjohtaja Kirsti Salminen on SDP:n jäsen.
Hän on jäänyt eläkkeelle HOK Elannon varatoimitusjohtajan tehtävästä vuonna 2006. HOK Elanto on läheisessä yhteydessä Sturenkadun kiinteistöön ja Helsingin työväenyhdistykseen. 1.9.2016 ilmestyneessä Seura-lehdessä väitettiin, että HOK-Elanto olisi vuonna 2013 maksanut perusteettomasti satojentuhansien eurojen korvauksia rakennusliike Skanska Talonrakennus Oy:lle siten, että Helsingin Työväenyhdistys HTY olisi hyötynyt niistä."
Pääosa keuruun demareista taitaa olla töissä jollain julkisyhteisöllä josta pääsee loisimaan luottamustehtäviin?
SDP väki kauhian typerää .yliröyhkeää.ja osalla se ADHD paistaa läpi.ikäviä ihmisiä.
Nyt ne suvaitsemattomat demarit on painostanut "kuolemankauppias" Ramin eroamaan,,,no kyllä demareilta löytyy vielä paljon potentiaalia kulttuurin rakastamisen saralle,,,imagon kiillotusta ja valkopesujuttuja sekä vuoden pakolaisen valintaa,,,SDP monikulttuurisen maailman puolesta
Harmi kun Keuruun demarit ei taida saada vielä ISIL rykmentistä ehdokkaita...
Onneksi vihervasemmisto vaati äänekkäästi ääriyhteksien selvittämistä. SDP:n ja vasemmistoliiton johtohahmoilla kaikilla kytköksiä terroristeihin. Aktiivisesti tuntuvat terrorisoivan Suomenkin.
http://www.aamulehti.fi/kotimaa/puheenjohtaja-antti-rinne-lelusalakuljettajan-jihadistiyhteyksista-asia-on-loppuun-kasitelty/
Asunnottomien yö menossa. Suomessa on paljon omia kansalaisia vailla asuntoa. Samalla muukalaiset ja matut loisii suomessa täydellä ylläpidolla. Sosiaalidemokratiaa?
Totta.. ja samalla todella ikävää. SDP on isänmaan ja kantaväestön kavaltaja. Muistakaa asia seuraavissa vaaleissa!
ramin adham myös syytteessä veropetoksesta ym..
rasmukselaiset sulkeneet keskustelun heidän hyväntekijä ikonistaan
tämä nyt oven avaus eikä jää viimeiseksi
http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/yle-lelusalakuljettaja-rami-adham-syytteessa-myos-veropetoksista-pahoinpitely-ja-dopingtuomioita-useita/6124386
syyrian "ramista" juttua olisiko kurdin kaivamia
Ramia ylistetään. Itse tuomitsen. En sen takia että hän auttaa lapsia tai kerää leluja, vaan tuomitsen hänen ideologiansa ja poliittisen suuntautumuksensa.
Rami Adham on #Islamisti. Hän edustaa poliittista Islamia. Hän on matkustanut 28 kertaa alueelle, joka on Al #Nusra terroristien ja sharia lain kannattajien hallinnassa. Alueelle ei päästetä kansainvälisiä hyväntekeväisyysjärjestöjä, mutta Rami pystyy matkustamaan miten sattuu.
Rami kutsuu Syyriaa samalla nimellä, mitä entinen Al Nusra, nykyinen Jabhat Fateh al-Sham kutsuu aluetta, eli Shamiksi.
Rami Adhamilla on kytköksiä terroristijärjestöihin. Hänen ottamisensa SDP riveihin kertoo kuinka sinisilmäisiä suomalaiset poliitikot ovat poliittisen islamin edustajista. Saman puolueen edustajana tunnen häpeää.
Olettamalla että ääripäistä tulevat Islamistit edustavat suomalaisia muslimeja, teemme virheen, niin mediassa kun politiikassa. Suurinosa suomalaisista muslimeista ei edusta poliittista islamia. Missä oli uutiset kun Kurdistanin Lapset ry vei kontillisen leluja Rojavan alueelle? Missä oli uutiset kun Rami tuomitsi Kurdistanin lapset ja sinne menevän avun?
"Juuri sen takia Allah ei ole suonut teille omaa maata, koska se ei tee teille hyvää! Allah näkee kun tietyt kansat kärsii ja Allah tekee asialle jotain kun näkee että on Islamin oikealla tiellä!"
https://s12.postimg.org/…/14642312_1147008635378378_2507020…
-, Ramin kommentti Kurdeista ja Kurdistanista.
"Historiallinen Syyria on nyt elämätön, mutta taistelumme jatkuu, emmekä luovuta ennen kuin jokainen Majuus (zarathrustalainen, yazidi, kurdi, shia, *kristitty*) on poistettu Syyriasta!"
https://s21.postimg.org/…/14681865_1147008835378358_7513956…
-, Rami kertoo Suomi-Syyria yhdistyksen Facebook julkaisussa.
Suomi-Syyria seuran hallituksen jäsenten rasistisia ja kansanmurhaa haluavia kommentteja Kurdeja kohtaan:
https://s16.postimg.org/…/14680507_10154667959669939_840115…
Rami Adham ylistää ryhmittymää Islamic Front -ryhmän lipun edessä todennäköisesti Syyriassa. Carnegie Middle East Center kertoo ryhmästä, että vuonna 2013 sen jäsenet julkaisivat yhteisen manifeston, missä tukivat Ahrar al-Shamin (ent. Al-Nusra/Al Qaeda) ortodoksi salafisti ideologiaa ja tuomitsivat demokratian:
https://s17.postimg.org/…/14721516_1147061265373115_3504731…
Rami Adham kannattamassa Turkin fasisti #AKP hallitusta, joka on tukenut #ISIS ja Al Nusra terroristeja, sekä aiheuttanut Pohjois-Kurdistanissa (#Bakur) kansanmurhan:
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/…/14717244_10153936963…
Rami Adham ylistämässä Al Nusran/Shämin tunnettua terroristi johtajaa:
https://s17.postimg.org/…/14699464_10210192663068949_186183…
Huomattuaan tämän julkaisun, Rami esti minut kaikista hänen sivuistaan. Samalla hän päivitti profiiliinsa julkaisun "Haters gonna hate".
https://s13.postimg.org/…/14686230_10205551198058231_129960…
Sinisilmäisyys ei päde kaikkiin. Suomalaiset kansana olis hävinnyt jo aikapäiviä sitten jos punikkien unelma olis tottunut. Toivottavasti nyttenkin punikkien unelma murskataan niinkuin viimeksi tositoimissa on jouduttu tekemään kansalaissodan aikaan. Äidinkieli voisi olla Venäjä jos ei isänmaalliset olisi jääkäreiden toimesta toimineet.
Kummallista kun kansallishistoriaan varmasti perehtynyt valtuutettu ja tarkastuslautakunnan puheenjohtaja Tapio Paappanen kokoomusTOVEREINEEN oli kannattamassa siirtolaiskeskusta Keuruulle.
kyllähän se avoin shekki pisti keuruullakin päättäjät kannattamaan vokkia
paappasellakinjoku motiivi varmasti
isonkirjan edustajilla olisi löytynyt tulkkaus taitoisia usealla kielellä! tulkkien tuntihinnat vaihtelee 60-110€ välillä! olikohan suomen matu tulkki kulut oli vuonna 2013 joku 12milj € odotetaan kun 205-2016 tiedot tulee julki!
eräs keuruun valtuutettu muonitus €€€€ mielessään mutta juttuhan oli jo sovittu muualle! silloisen kaupugin johtajan vt, Mäkelän diktaattorimainen "pakkomielle"
saada vok keuruulle! sekin syy selviää aikanaan! huhujahan on liikkunut jo!
€€€€ ne on tämänkin mäkelän ja rautiaisen takana ja asiat kaivetaan esille ja tuodaan julki! tässä keississä ei aika tule kultaamaan muistoja koskaan
vaalit jo ovella on kohta
Edellinen kommentti täynnä olettamuksia. Ei yhtään faktaa. Näin luodaan mielikuvia paskapuheilla. Joten se siitä
Senkö takia se ei voi olla totta?
Mistähän Keuruun demarit nyt maskottinsa kaivavat? Itsenäiseen ajatteluun kykenevät on irtaantunut punikkien leiristä kuluvan kauden aikana. Jotain mätää demareiden touhussa on kun 3! valtuutettua loikannut pois punakaartin riveistä.
Olikohan runopoikakin sdp.n tai vasureiden jäsen? Ainakin ceeveestä voisi päätellä niin.
http://www.vastarinta.com/jimi-joonas-karttusen-huumeidentayteinen-rikoshistoria/
jos oli ollut itäläinen "partis" olisiko ollut julkinen? todnäk. ei
jokainen tietää miksi
puolustelematta ketään kansallisuutta kaikki nämä pitäisi tehdä julkisiksi
Oulun oikeustalolla aloitetaan keskiviikkona 26.10. paljonpuhutun insestitapauksen käsittely. Epäiltynä on paikallinen SDP:n aktiivi Seydou Kouanda, jota syytetään tyttärensä hyväksikäytöstä vuosina 1999-2008. Tytär oli hyväksikäytön alkaessa 9-vuotias, hänelle tehtiin useita abortteja, ja hänellä on isänsä kanssa yhteinen lapsi.
Poikkeuksellisen tapauksesta tekee nyt aikuisen tyttären vaatimus käsitellä asia julkisesti. Seksuaalirikosten ja varsinkin insestitapausten käsittely on Suomen oikeusistuimissa lähes poikkeuksetta salaista. Maanantaina käsiteltiin tytön vaatimus ja käräjäoikeus suostui julkiseen käsittelyyn yleisen edun nimissä, vaikka epäilty Kouanda vaati salaista oikeudenkäyntiä. Käräjäoikeus ei katsonut miehen perustelua, jonka mukaan oikeudenkäynnissä nousee esiin yksityistä tietoa mm. terveydentilaan liittyen, aiheelliseksi syyksi salata käsittelyn asiakirjoja.
Oulun sosiaalitoimen laiminlyönnit tapauksessa ovat vielä käsittelemättä. Perhe oli ollut sosiaalitoimen asiakkaana, ja uhri kertoi medialle yrittäneensä saada apua hyväksikäyttöön tuloksetta.
Uhrin oma näkemys Kalevan haastattelussa oli, että perheen ulkomaalaistaustaisuuden aiheuttama varovaisuus esti lastensuojelua puuttumasta hyväksikäyttöön. Seydou Kouanda on kotoisin Norsunluurannikolta. Hän on poliisin tiedotteen mukaan suomea puhuva, mutta tavan mukaan oikeudenkäynnissä on mukana myös ranskan kielen tulkki.
Kansalainen.fi pyrkii tuottamaan, mikäli lähetystä ei estetä, livelähetyksen Oulun oikeustalolta keskiviikkoaamuna. Lähetys alkaa viimeistään klo 9:30, ja paikalla ovat Junes Lokka &Tiina Wiik
ja täältä linkki edelliseen
https://www.kansalainen.fi/kansalaisessa-suora-lahetys-oulun-insesti-isan-oikeudenkaynnista/
Demarit on vahvasti Stalinin jalanjäljillä. Piiri pieni pyörii noiden AY kommunistien kesken. On insestiä, salakuljettajaa ja ties mitä,,,
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001940479.html
Tuo pätee Keuruun demareihinkin hyvin kun on tullut seurattua netistä kokouksia,,,demarit taitavat pissiä yhteistä nuotiota sammuksiin,,,
No jopas oot keksiny,,,unohdat vaan samalla kehua omaa selustaa vai eiks Oo pokkaa?
Miten ihmiset viitsii suoltaa tällaista paskaa? Jokainen yrittää olla kilpaa toistaan parempia
tässä suvaitsevaisten ihannoima ramin "lelusalakuljettajan" pehmolelut saaneet ......
Ulkomaat
Pommeja piilossa lasten pehmoleluissa, ISIS pyrkii tappamaan kotiin palaavia siviilejä
http://www.verkkouutiset.fi/ulkomaat/isis_pommit_lelut-57082
lelumiehen raminin kaverit northern relief! krp.n epäiltyinä'
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001944375.html
miksi tällaista pitää suvaita?