tilasin laitteen ja ihan jännä harrastus on,ja ns "vastauksiakin" saatu mietin että minkätakia viestejä tavoiteltaessa kaytetään yleensä skannausta itsekin käytän ja voiko viestejä saada pelkästä kohinasta, siis tuntuisi jopa loogisemmalle saada aito viesti joltain yhdeltä taajuudelta, josta kuuluu puhdasta valkoista kohinaa,,skannaamalla häiriöt lisääntyvät eikös se niin pitäisi olla?? parhaiten asia tietenkin selviää itse kokeilemalla mut jos tääl jollain ois kokemusta!
P-SB7 Spirit Box
3
3529
Vastaukset
- GBBBB
Valkoisen kohinan generaattoreita on mm kännykkäappseina, myös pöytäkoneelle löytyy vastaavia ohjelmistoja/sovelluksia. Ongelma on siinä, että pelkkään kohinaan ei voi synnyttää ääntä sähköimpulssilla (ainakaan en ole kuullut että olisi tuloksia) Ghost Box lisää tuota satunnaisuutta ja jatkuva kanavien vaihtuminen synnyttää enemmän sähkökenttää, jonka monet ovat todenneetkin helpottavan tuoltapuolen yhteyksiä. Muista olla kriittinen vastauksille: GB:n kautta tulee myös normiradiokanavien äänipätkät läpi, eli jokainen öönnähdys ei välttämättä ole henki. Mutta kun saat hyvän connectionin, huomaat kun vastaukset ovat johdonmukaisia ja muodostavat kokonaisia lauseita.
- skepmuukkonen
Viestien selkeys riippuu täysin siitä, miten "uskovainen" olet ja miten otollinen tilanne on rätinän tulkitsemiseen. Olen itsekin kokeillut erilaisia bokseja, mutta skeptikon mieli ei oikein tykkää muodostaa niistä mitään selkeää.
Kun kysyt jotain ja kohina ja rätinä on tyyliin kkkkkkrrrrssssstttttkklklllääähhtskrssst. Voi tulkita sen sanaksi "kyllä". Saman äänen voi tulkita toisenlaisessa tilanteessa vaikka "kuole", tai "mene pois" tms. Pareidolian vuoksi ghostboxit ei omasta mielestäni ole vakuuttavia.
Äläkä vaan uskalla esittää todisteena TAPSin aaveäänityksiä. - apasshi
no hyviä lyhyitä vastauksia saatu,rakennusten nimiä Esim lato tervehdyksiä moro moimoi ym myös kotikuntani nimi on sieltä tullut epäilen laitteen nappaavan myös omia ajatuksiani pienellä avustuksella saan haluamani kuuluviin,olen kysynyt esim mikä on tämä rakennus tämä on kotiseutu mikä,loppujenlopuski härvelistä kuuluu sana museo hämmästyttävästi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834463Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243228Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392894Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1172687Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172539- 162510
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432477Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132285MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142065Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281727