Älkää tilatko Kotivinkkkiä!!!

Bettiina2016

Älkää ihmeessä tilatko Kotivinkkiä. Minä onneton satuin pitkästä aikaa sortumaan puhelintarjoukseen 20e/ 6 lehteä. Ensimmäistä laskua ei tullut olenkaan ja ehdin jo unohtaa koko asian, kun tuli karhu 25e. Maksoin sen ja jäin odottelemaan. Mitään lehteä ei tullut ja unohdin koko jutun, kunnes tuli jatkotilauslasku kyllä!!! Silloin muistin, että eihän koko lehteä ole edes tullut ja soitin A-lehdille. Sieltä vaan kylmästi todettiin, että kun soitan niin myöhässä niin he eivät voi asialle mitään voivat laittaa 2-3 lehteä, mutta minun olisi pitänyt soittaa heti tai ottaa yhteyttä postiin!! Eli ihan oma vika....voi hitto. Paljonko noin lehdet olis oikeesti kustantaneet jos olisivat vain pahoitelleet ja laittaneet tulemaan. Nyt tiedän, miten ne palkinnot tilauksista maksetaan!! Soitin postiin ja he olivat heti pahoillaan ja lupasivat hoitaa asian. kertoivat vielä korvauksesta, jonka voin laittaa kustannusyhtiöön ja kustannusyhtiö laskuttaa sitten heitä. Kustannusyhtiöstä ei tästä edes kerrottu, ilmeisestikin!!
Kundi oli vaan puhelimessa: "sun kuule olis pitäny soittaa heti, eikä vasta nyt"!
Että se Kotivinkistä > olen lukenut tästä samasta sotkusta tämän lehden osalta muualtakin netissä, joten EI KIITOS enää ikinä.

1

365

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hukka-arkki

      Vähän harmittaa moinen Vinkki täälläkin. Laittavat sähköpostiin kaksisivuisen laskun, jota koneen normaali tulostuskäytäntö ei suostu tulostamaan paperille (olisi helpompi nakuttaa tiedot sitten pankin sivulle).
      Sai laskunkin tulostettua komennolla Ctrl-p. Tuli sitten kaksi A4 sivua pränttiä. Ovat tuolla Vikikontissa menneellä vuosituhannella - pysykööt siellä luontoa rasittamassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2240
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      853
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      796
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      528
      737
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      67
      661
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe