Älkää tilatko Kotivinkkkiä!!!

Bettiina2016

Älkää ihmeessä tilatko Kotivinkkiä. Minä onneton satuin pitkästä aikaa sortumaan puhelintarjoukseen 20e/ 6 lehteä. Ensimmäistä laskua ei tullut olenkaan ja ehdin jo unohtaa koko asian, kun tuli karhu 25e. Maksoin sen ja jäin odottelemaan. Mitään lehteä ei tullut ja unohdin koko jutun, kunnes tuli jatkotilauslasku kyllä!!! Silloin muistin, että eihän koko lehteä ole edes tullut ja soitin A-lehdille. Sieltä vaan kylmästi todettiin, että kun soitan niin myöhässä niin he eivät voi asialle mitään voivat laittaa 2-3 lehteä, mutta minun olisi pitänyt soittaa heti tai ottaa yhteyttä postiin!! Eli ihan oma vika....voi hitto. Paljonko noin lehdet olis oikeesti kustantaneet jos olisivat vain pahoitelleet ja laittaneet tulemaan. Nyt tiedän, miten ne palkinnot tilauksista maksetaan!! Soitin postiin ja he olivat heti pahoillaan ja lupasivat hoitaa asian. kertoivat vielä korvauksesta, jonka voin laittaa kustannusyhtiöön ja kustannusyhtiö laskuttaa sitten heitä. Kustannusyhtiöstä ei tästä edes kerrottu, ilmeisestikin!!
Kundi oli vaan puhelimessa: "sun kuule olis pitäny soittaa heti, eikä vasta nyt"!
Että se Kotivinkistä > olen lukenut tästä samasta sotkusta tämän lehden osalta muualtakin netissä, joten EI KIITOS enää ikinä.

1

337

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hukka-arkki

      Vähän harmittaa moinen Vinkki täälläkin. Laittavat sähköpostiin kaksisivuisen laskun, jota koneen normaali tulostuskäytäntö ei suostu tulostamaan paperille (olisi helpompi nakuttaa tiedot sitten pankin sivulle).
      Sai laskunkin tulostettua komennolla Ctrl-p. Tuli sitten kaksi A4 sivua pränttiä. Ovat tuolla Vikikontissa menneellä vuosituhannella - pysykööt siellä luontoa rasittamassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      555
      9168
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      165
      6284
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      380
      5337
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      72
      4811
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      101
      4433
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4093
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      206
      4037
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      105
      2145
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      114
      1568
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      53
      1106
    Aihe