Älkää ihmeessä tilatko Kotivinkkiä. Minä onneton satuin pitkästä aikaa sortumaan puhelintarjoukseen 20e/ 6 lehteä. Ensimmäistä laskua ei tullut olenkaan ja ehdin jo unohtaa koko asian, kun tuli karhu 25e. Maksoin sen ja jäin odottelemaan. Mitään lehteä ei tullut ja unohdin koko jutun, kunnes tuli jatkotilauslasku kyllä!!! Silloin muistin, että eihän koko lehteä ole edes tullut ja soitin A-lehdille. Sieltä vaan kylmästi todettiin, että kun soitan niin myöhässä niin he eivät voi asialle mitään voivat laittaa 2-3 lehteä, mutta minun olisi pitänyt soittaa heti tai ottaa yhteyttä postiin!! Eli ihan oma vika....voi hitto. Paljonko noin lehdet olis oikeesti kustantaneet jos olisivat vain pahoitelleet ja laittaneet tulemaan. Nyt tiedän, miten ne palkinnot tilauksista maksetaan!! Soitin postiin ja he olivat heti pahoillaan ja lupasivat hoitaa asian. kertoivat vielä korvauksesta, jonka voin laittaa kustannusyhtiöön ja kustannusyhtiö laskuttaa sitten heitä. Kustannusyhtiöstä ei tästä edes kerrottu, ilmeisestikin!!
Kundi oli vaan puhelimessa: "sun kuule olis pitäny soittaa heti, eikä vasta nyt"!
Että se Kotivinkistä > olen lukenut tästä samasta sotkusta tämän lehden osalta muualtakin netissä, joten EI KIITOS enää ikinä.
Älkää tilatko Kotivinkkkiä!!!
Bettiina2016
1
363
Vastaukset
- Hukka-arkki
Vähän harmittaa moinen Vinkki täälläkin. Laittavat sähköpostiin kaksisivuisen laskun, jota koneen normaali tulostuskäytäntö ei suostu tulostamaan paperille (olisi helpompi nakuttaa tiedot sitten pankin sivulle).
Sai laskunkin tulostettua komennolla Ctrl-p. Tuli sitten kaksi A4 sivua pränttiä. Ovat tuolla Vikikontissa menneellä vuosituhannella - pysykööt siellä luontoa rasittamassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2902767- 2011054
- 70949
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti159901- 63760
- 57737
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?19640- 56607
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?57558- 55535