bbs.io-tech.fi
Toimii paljon paremmin kuin aikaisemmin
murobbs:n nimi vaihtui bbs.io-tech.fi:ksi
5
1983
Vastaukset
- Vattis-Rapunen
Kyse on kuitenkin täysin eri foorumista, eli ei nimi vaihtunut, perustettiin kokonaan uusi foorumi, sekä myöhemmin kai Muron tavoin erillinen sivusto jossa arvosteluita jne.
MuroBBS:n luoja Sampsa Kurri siis perusti uuden foorumin, koska aikoinaan Alma Medialle myydyn Muron työsuhde päättyy häneltä tämän 2016 vuoden lopussa. Eli sai potkut perustamastaan mutta myöhemmin toiselle myydystä sivustostaan. Moni sitten panikoi, että MuroBBS menisi huonompaan suuntaan, ja pyysi Kurria perustamaan uuden foorumin, ja näin sitten kävikin. Tällä hetkellä uudessa foorumissa on ns. betatestaus, ja sivusto kaikkinensa pitäisi aueta 1.1.2017.
Olen mukana molemmissa, ja mielestäni on aivan panikoida vielä MuroBBS:n suhteen, vaan katson rauhassa mitä tulossa on. - Anonyymi
On muuten parempi kuin Suomi24 foorumi.
- Anonyymi
Niinhän se yleensä on, kun nimi vaihdetaan, kaikki alkaa yhtä äkkiä toimimaan paremin.
- Anonyymi
Muro-bbs kunnon nörö mesta
- Anonyymi
Mä laitoin just tahnaa emolevyyy
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1994346
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!421996- 611647
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331343Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581327Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93959SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä26913Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10879Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170818Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186696