Huvilan vuokraaminen Miamista

Miamiin

Ollaan perheen kanssa suunnittelemassa matkaa Miamiin tulevan talven aikana. Olen yrittänyt etsiä suomenkielistä majoituspalvelua mutta en ole sellaista löytänyt. Voisikko joku ystävällisesti auttaa tässä asiassa ja laittaa vaikka linkkejä ja toki kokemuksia myös mahdollisista vaihtoehdoista. Matkalla ollaan 2viikkoa ja halutaa toki vuokrata auto samalla.

5

494

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • käynyt

      Homeawayllä on suomenkielinenkin sivusto, mutta taitavat olla kaikki "konekäännöksiä", eli kyllä selvempää saa englanninkieliseltä sivulta.
      https://www.homeaway.fi/

      Näissä toki sitten asiointi kämpän omistajan kanssa pitää käydä englanniksi. Vai etsittekö suomalaista vuokraisäntää?

      Aimotravelissä palvellaan suomeksi, mutta en tiedä auttavatko huviloiden vuokraamisessa. Kysymällä selviää: http://www.aimotravel.com/

      Itse olen useampia kertoja löytänyt hyvän vuokra-asunnon Homeawayn kautta, niin Floridasta kuin Euroopasta. Itse suosin Floridassa Meksikonlahden rantaa (auringonlaskut!), mutta riippuu tietysti mitä elämyksiä hakee ja mitä paikkoja haluaa kiertää. Miamin lähistöllä varmasti enemmän tunnettuja nähtävyyksiä. Itselleni rauhallinen paikallisen luonnon ja meiningin ihmettely ja erityisesti rannalla istuminen auringonlaskua katsellen on ihan parasta.

    • Miamiin

      Kiitoksia vastauksesta "käynyt". Mielellään etsittäisiin suomenkielistä palvelua koska tuo kielitaito ei nyt ihan parhaimmasta päästä ole.

    • käynyt
    • käynyt
    • käynyt1

      ....ja täällä www.realtor.com siellä on suomenkielinen henkilö töissä ja muistaakseni puhelinnumerokin nettisivuilla

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2435
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1407
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      80
      1253
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      9
      1176
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      875
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      870
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      44
      723
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      92
      712
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      27
      689
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      666
    Aihe