Asuntojen heikot kohdat

surkeita.paskoja

Minkä takia asunnoissa käytetään lapsellisen heppoisia yksityiskohtia vaikka hinnat ovat pöyristyttävän kalliita?
Esim. keittiökaappien onnettoman heikot kiinnitykset, ohut tiheä- ja matalakierteinen ruuvi ja vetimien materiaali niin heikkoa ja pehmeää että eihän sellaisessa tuollainen ruuvi kauaa pysy! Toiseksi esim. roskiksen liukulaakerien rullat, heikosti kiinnitetty ja koko systeemin runkorakenne niin ohutta ja vetelää peltiä ettei se kauaa kestä kahden roskisämpärin painoa notkumatta ja sitten se vetosysteemi alkaa takkuilla ja rupeaa vituttamaan.
Perkele huikeita vuokria peritään mutta sitten asunto on täynnään tällaisia halpoja ja kelvottomia paskoja yksityiskohtia mitkä vaan vituttaa käyttäjää!!

7

190

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mikäskummatuo

      Juuri sen takia heppoiset materiaalit koska siinä asuu vuokralainen. Turha heitä varten parempaa laittaa. Osta oma niin voit vaikuttaa laatuun.

      • surkeita.paskoja

        Vittuako tuommoisia paskoja edes ylipäätään valmistetaan mitkä ei kestä käyttöä!? Perkele koko saastuttava valmistusprosessi, paskojen kuljetukset jne. kaikki ihan turhaan!! Tuollaisesta tuhlauksesta pitäisi päästä ensin eroon ennenkuin ruetaan syyllistämään tavallisia ihmisiä jostain co2 "päästöistä"!!
        Perkele kun missään ei käytetä enää normaalia arkijärkeä vaan raha määrää kaikessa ja silloin menee kaikki päin vittua!!


      • helmiä_sioille

        Ei vuokralääviin kannata kalliita materiaaleja eikä kalusteita laittaa, koska vuokraloiset paskoo joka tapauksessa kaiken pikavauhtia.


      • surkeita.paskoja
        helmiä_sioille kirjoitti:

        Ei vuokralääviin kannata kalliita materiaaleja eikä kalusteita laittaa, koska vuokraloiset paskoo joka tapauksessa kaiken pikavauhtia.

        Sinunkaltaisen kyrvän ei kuulu olla vuokraisännän asemassa, sinun paikkasi on slummissa työttömänä kelan peruspäivärahalla kärvistely ja ruokasi saat kerjätä leipäjonosta tai roskiksista, kyrpä!


      • Vuokralaiset_vaihtoon

        Koita nyt vaan tyytyä asemaasi vuokraloisena. Jos sua oikein harmittaa niin vaihdetaan vuokralaisia. 30000 pakolaista on kohta vailla asuntoa ja heille löytyy maksajakin. Sen jälkeen saat muuttaa telttaa. Se sopisikin kaltaisillesi kun teltassa ei ole roskiskaappia niin ei se ainakaan harmittaisi.


    • nghjghhghg

      No ei kai kannata yleistää? Et ehkä yleistänytkään vaan kerroit oman stoorisi.
      Kun se on vuokrakämppä niin tuollaisten korjaus kuuluu sille vuokranantajalle, ilmoita sinne että rikki on kun on laaduttomia.

      Se on varmaan että paljon hankitaan halvinta mitä saa ja eihän niitä kukaan ole
      ehkä testannut, kokeillaan kestääkö.

      Ei mun asunnossa ole vielä 3,5 vuoden aikana menny rikki mitään.
      Saneerattu talo eli täällä kaikki on uusittu 3,5 vuotta sitten.

    • tototajokakao

      kyllähän grynderi laittaa halvinta mitä saa, ei sitä kestävyys kiinnosta,
      itseasiassa vuokrataloissa VVO yms. vaaditaan parempaa suunnittelua ja kestävyyttä kuin yksityisillä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      240
      45271
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      123
      26006
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      325
      15677
    4. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11213
    5. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      173
      10814
    6. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9717
    7. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9691
    8. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8498
    9. 242
      6824
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6491
    Aihe