Ai että on paljon "partalapsia".

Sanoin-jo-vuosi-sitten

Kyllä meille on tullut melkoinen määrä tarhaikäisiä aikuisia vauvoja. Lapsia. Heistä 70% on todettu aikuisiksi! Jos viime vuonna tuli 32000, esimerkiksi, heistä 22400 ei olekaan lapsia, alaikäisiä siis, vaan aikuisia. Noo tuo oli karrikoitu esimerkki, mutta kuitenkin.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001933104.html

Kyllä riittäisi palauttajille töitä jos laittaisivat hihat heilumaan. Moni työtönkin saisi hommia vaikkapa käsiraudoittamisen parissa. Hanttiinhan ne pistäisivät jihadistihulluuden kiillot silmissä.

11

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aattelin.kysyä

      Mistä muusta haluaisit keskustella.

      • Mitä-mieltä

        Täällä ei kysellä. Täällä pitää ottaa kantaa. Olla vakava, laulaa virsiä ja rukoilla. Youtubesta saa kuunnella vain jumalan sanaa.


    • PokerPlayer

      Tietääkseni vanhin "alaikäinen" on ollut 40v mies. Pokeria riittää...

    • mihin-voi-luottaa

      Niin ... ja mistä kaikesta muusta valehdellaan?

      • Hauli.Viilistö

        Sanoin jo vuonna 1992 - että - en luota ensimmäiseenkään ulkomailta tänne tunkeutuneeseen, joka ei ole tullut opiskelemaan, töihin, asumaan ja elämään, vaan hakemaan turvapaikkaa ja sosiaalietuuksia.
        Olen samaa mieltä yhä.


      • mitähöpiset

        ei ainakaan tässä ketjussa näy moisia väitöksiä


    • He ovat löytäneet nuoruuden lähteen.

    • On se kumma ettei enää miestä tunnisteta, sota-aikana ei parta vielä kasvanut kun rintamalle kelpasi. Nämä ovat päästä varpaisiin karvaisia, ja vielä lapsukaisia. Mahtoi tuntua kurjalta kotiintuloaika, juur kaupungilla kivat likkamestat 😎🎶

    • Njaa...no niille kasvaa se parta aikaisemmin (fuskaa ne myös iän kanssa en sano vastaan) mutta kouluissa olen nähnyt 12-14 arabipoikia joilla on jo viikset ja äänenmurros olleet. Ja nää on täällä syntyneitä joiden oikea ikä on tiedossa.

    • Turha.valittaa

      Partalapsia tullut välimeren maihin etenkin italiaan, eu on lupautunut jakamaan maakohtaisesti joten saamme jatkossakin heitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3402
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3222
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      127
      2850
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      46
      2579
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1973
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1860
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1646
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      87
      1525
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1340
    10. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      39
      1321
    Aihe